Podziel się krwią i pamięcią. Serock zaprasza na wyjątkowy piknik

Grafika promocyjna wydarzenia Podziel się krwią i pamięcią. Serock zaprasza na wyjątkowy piknik

W Serocku odbędzie się wydarzenie łączące pomoc potrzebującym z upamiętnieniem ważnej rocznicy historycznej. Piknik HDK z okazji 82. rocznicy Powstania Warszawskiego będzie okazją do oddania krwi, poznania wyposażenia służb oraz udziału w spotkaniach i szkoleniach.

Kiedy i gdzie

Wydarzenie zaplanowano na 27 lipca 2026 roku o godz. 08:30.

Miejscem pikniku będzie:

Rynek w Serocku
05-140 Serock

Zbiórka krwi i atrakcje

Podczas pikniku uczestnicy będą mogli oddać krew w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Honorowego Krwiodawstwa. Program wydarzenia obejmie również:

  • pokaz sprzętu wojskowego,
  • prezentację sprzętu łączności,
  • szkolenia z pierwszej pomocy,
  • spotkania z funkcjonariuszami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Dla osób, które oddadzą krew, przewidziano pamiątkowe koszulki i coiny. Krwiodawcy będą mogli także zdobyć Krzyż Zasługi dla Krwiodawstwa.

Organizatorzy i cel wydarzenia

Organizatorami pikniku są Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion oraz Wojska Obrony Terytorialnej. Wydarzenie jest realizowane w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Honorowego Krwiodawstwa i współfinansowane przez Powiat Legionowski.

Piknik będzie połączeniem zbiórki krwi, edukacji oraz przypomnienia o wydarzeniach związanych z Powstaniem Warszawskim.

Warto być w Serocku

Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu wszystkich, którzy chcą pomóc poprzez oddanie krwi, a także zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa, pierwszej pomocy i wyposażenia służb. Spotkanie na serockim rynku będzie okazją do wsparcia szczytnego celu i wspólnego uczczenia 82. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Źródło: powiat-legionowski.pl