Trzech kierowców zatrzymanych w kilkanaście godzin - alkohol, narkotyki i kolizja

W ciągu kilkunastu godzin policjanci z powiatu legionowskiego zatrzymali trzech kierowców, którzy stwarzali zagrożenie na drodze. Dwóch prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości, a u jednego z nich funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Kolejny kierowca nie miał uprawnień, a trzeci prowadził po użyciu alkoholu.
Pierwszą interwencję przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. 41-letni mieszkaniec Legionowa kierował Fordem z nadmierną prędkością, wjechał na krawężnik i uszkodził koło. Badanie wykazało blisko 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas czynności policjanci znaleźli także amfetaminę.
Mężczyzna został zatrzymany. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.
W Michałowie-Reginowie policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę. 30-letni mężczyzna prowadził Iveco i podczas cofania uderzył w zaparkowanego Chevroleta. Alkomat wskazał 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze ustalili również, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci Komisariatu Policji w Wieliszewie.
Do trzeciego zatrzymania doszło w Serocku. Policjanci ujawnili 35-letniego kierującego Mercedesem, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili dokumentację procesową. Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Serocku.
Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem określonym w art. 178a § 1 Kodeksu karnego. Kierowanie po użyciu alkoholu może natomiast skutkować odpowiedzialnością za wykroczenie. O dalszych konsekwencjach wobec zatrzymanych zdecydują właściwe organy w prowadzonych postępowaniach.
„Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, które może doprowadzić do tragedii na drodze. Każda osoba decydująca się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu naraża życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci niezmiennie reagują na wszelkie przypadki łamania prawa i apelują o rozsądek oraz odpowiedzialność za kierownicą” - podkom. Agata Halicka.
Trzy zatrzymania w tak krótkim czasie pokazują, jak poważnym problemem pozostają kierowcy ignorujący podstawowe zasady bezpieczeństwa. W tym zestawieniu szczególnie niebezpieczne było połączenie alkoholu z amfetaminą oraz jazda bez uprawnień - do tragedii mogło dojść przy każdej z tych interwencji.
na podstawie: KPP w Legionowie.
![]()
Ostatnie Artykuły

Ślady ostrzału i salwa honorowa. Hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej

Paczka po chusteczkach poleciała do lasu. Policjanci znaleźli mefedron

Ponad 30 gramów mefedronu ukryte w paczce po chusteczkach

Awaria systemu rejestrów państwowych w Legionowie blokuje część spraw

Jedna kolizja, kilku nietrzeźwych kierujących. Kontrole w powiecie legionowskim

Nerwowy ruch przy patrolu ujawnił narkotyki i amunicję w mieszkaniu

Nerwowy gest na widok patrolu zakończył się zarzutami. W mieszkaniu amunicja i narkotyki

Dorośli czytelnicy wkraczają do świata mangi. Spotkanie w Legionowie

Seniorzy z powiatu legionowskiego pojadą do teatru za darmo

Zakaz połowu przy Zaporze Dębe - 60-latek zatrzymany na gorącym uczynku

Lotnisko polowe w Jabłonnie na ekranie. Powstał 13. odcinek cyklu

Od rozmów do działania. Młodzi legionowianie zmieniają politykę młodzieżową

Złamał zakaz prowadzenia, dachował golfem i trafił do aresztu

ProgRockFest wraca do Legionowa. Jubileuszowa scena dla ambitnego rocka
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Powiatowa Policji w Legionowie - kontakt, komisariaty, godziny przyjęć
- Centrum Medyczne Nieporęt - kontakt, poradnie, rejestracja i dojazd
- Apteki Michałów-Reginów, gmina Wieliszew, powiat legionowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie - kontakt, świadczenia, zasiłki
- Apteki Chotomów, gmina Jabłonna, powiat legionowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Szpital w Legionowie - oddziały, kontakt i rejestracja
