Młodzież zaproszona na spotkanie o uzależnieniach z Michałem Koterskim w Poczytalni

2 min czytania
Młodzież zaproszona na spotkanie o uzależnieniach z Michałem Koterskim w Poczytalni

W Legionowie szykuje się rozmowa o zdrowiu psychicznym młodych ludzi — organizatorzy chcą otworzyć przestrzeń do szczerej dyskusji o uzależnieniach. Reporter relacjonuje, kto wystąpi i jakie tematy będą poruszane.

  • Porozmawiajmy o uzależnieniach w Poczytalni Legionowo
  • Rola powiatu Legionowskiego w profilaktyce młodzieży

Porozmawiajmy o uzależnieniach w Poczytalni Legionowo

W ramach programu “Profilaktyka ochrony zdrowia psychicznego – zapobieganie zaburzeniom psychicznym dzieci i młodzieży w 2025 roku” Powiat Legionowski zaprasza młodzież na wydarzenie zatytułowane „Porozmawiajmy o uzależnieniach”. Spotkanie odbędzie się 14 października 2025 r. o godzinie 12:00 w siedzibie Poczytalnia Legionowo, ul. Kościuszki 8a (IIp.). Głównym gościem będzie Michał Koterski, a rozmowę poprowadzi Barbara Wesołowska-Budka, psycholog.

Tym wydarzeniem organizatorzy chcą stworzyć przestrzeń do otwartej rozmowy o mechanizmach uzależnień, sygnałach ostrzegawczych i sposobach wsparcia rówieśników. Zaplanowana formuła ma charakter spotkania z możliwością zadawania pytań i wymiany doświadczeń, skierowanego przede wszystkim do młodzieży.

Rola powiatu Legionowskiego w profilaktyce młodzieży

Inicjatywa wpisuje się w działania samorządu powiatowego dotyczące przeciwdziałania zaburzeniom psychicznym u dzieci i młodzieży. Organizatorzy podkreślają, że spotkania edukacyjne są jednym z elementów większego programu, którego celem jest zarówno informowanie, jak i skierowanie osób potrzebujących do specjalistycznego wsparcia.

Dla uczestników to okazja, by porozmawiać nieformalnie z psychologiem i osobą publiczną o trudnościach młodych ludzi — od presji rówieśniczej po związane z używaniem substancji ryzyka. Działania odbywające się w przestrzeniach miejskich, jak Poczytalnia Legionowo, mają też wymiar symboliczy — zaproszenie do rozmowy tam, gdzie młodzież spędza czas, ma zachęcić do wczesnego szukania pomocy.

Jeżeli ktoś chce wziąć udział, warto pojawić się na miejscu o planowanej godzinie — spotkanie ma charakter otwarty i skupia się na dialogu oraz praktycznych wskazówkach dla młodych ludzi i ich opiekunów.

na podstawie: Powiat Legionowo.

Autor: krystian