Jak miasto ma słuchać młodych - spotkanie w Legionowie w Poczytalni

Prezydent Legionowa zaprasza uczniów i uczennice na otwartą rozmowę o ofercie dla młodzieży. Spotkanie w środę 17 września w Poczytalni to okazja, by powiedzieć wprost, co działa, a co warto zmienić.
- Przyjdź do Poczytalni w Legionowie i powiedz co trzeba zmienić
- Zobacz co już robi Prezydent i jak możesz włączyć się w działania
Przyjdź do Poczytalni w Legionowie i powiedz co trzeba zmienić
W środę 17 września 2025 roku w godz. 18.00–20.00 w Poczytalni przy ul. Tadeusza Kościuszki 8A mieszkańcy młodego pokolenia będą mogli spotkać się z władzami miasta. To otwarte spotkanie ma pomóc wypracować ofertę rozrywkowo-edukacyjną dopasowaną do potrzeb młodzieży.
„Najlepiej zapytać u źródła. Dlatego zapraszam młodych ludzi na rozmowę” – mówi Prezydent. „Chcę poznać ich potrzeby, pomysły i oczekiwania wobec miasta. Tylko wtedy możemy tworzyć ofertę, która naprawdę ma sens.”
Prezydent Legionowa Bogdan Kiełbasiński
Zobacz co już robi Prezydent i jak możesz włączyć się w działania
Organizatorzy zapowiadają, że spotkanie w Poczytalni to część szerszych działań: prezydent planuje serię wizyt w legionowskich szkołach oraz rozmowy z samorządami uczniowskimi. Takie działania mają poprawić komunikację młodzieży z urzędem miasta i umożliwić przygotowanie konkretnych projektów odpowiadających na rzeczywiste potrzeby.
Warto przyjść nawet jeśli masz krótki pomysł na wydarzenie, miejsce spotkań czy zajęcia pozalekcyjne. Spotkanie to okazja, by usłyszeć bezpośrednio od decydentów, jakie rozwiązania są realne do wdrożenia i które pomysły można szybko przetestować w Legionowie.
na podstawie: Urząd Miasta w Legionowie.
Ostatnie Artykuły

Ruszył nabór do Rady Rozwoju Przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy z Legionowa mogą kształtować przyszłość miasta

Poczytalnia zamyka się na długi weekend - sprawdź, kiedy wrócić po książki

Radiowóz zamiast karuzeli. Dzieci w Legionowie szkoliły się na policyjnym pikniku

Klaudia Krajewska nie zwalnia tempa. Wiedeń, Warszawa, Ząbki – kolejne podium i rekord życiowy

Nowa szefowa Poczytalni - Karolina Błaszczak-Modzelewska przejmuje stery w legionowskiej bibliotece

Wakacyjny rozkład KM. Autobusy zastąpią pociągi na kilku liniach

Bezpłatna komunikacja na mecz Polska – Nigeria. Sprawdź, kiedy i jak jeździć za darmo

Murph Challenge Legionowo. 30 osób przeszło przez piekło treningu, by oddać hołd poległym

Greckie smaki i zorba na pikniku w Serocku. Uczniowie dzielili się wrażeniami z wyjazdu do Europy

Motorbreath wraca z nową płytą - legionowska scena rockowa ożywa 13 czerwca

Pędzlem przeciw wykluczeniu. W legionowskim parku powstały obrazy, które łączą, nie dzielą

Sześć nowych pracowni STEM trafi do szkół powiatowych. Sprzęt wart miliony złotych zmieni naukę w Legionowie

Bilet wycieczkowy KM na długi weekend czerwcowy. Przejazdy do 200 km i darmowy rower

Piknik archeologiczny w Legionowie. Rzymianie, barbarzyńcy i bursztynowe rzemiosło
Przydatne dane teleadresowe
- Instytut Fizjologii i Żywienia Zwierząt PAN w Jabłonnie - kontakt, zakłady badawcze i usługi
- MGZGK Serock - kontakt, godziny, usługi komunalne
- Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie - kontakt, godziny, filie i katalog online
- Centrum Usług Społecznych w Wieliszewie - kontakt, godziny, świadczenia i pomoc prawna
- Parafia św. Jana Kantego w Legionowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego w Legionowie - kontakt, gminy członkowskie i projekty regionu
