Legionowo zyska nowe miejsce! Otwarcie Centrum Integracji już wkrótce!

W Legionowie otwarto nowe Centrum Integracji i Organizacji Pozarządowych, które ma na celu wspieranie lokalnej społeczności i organizacji działających na jej rzecz. To miejsce będzie sprzyjać integracji mieszkańców oraz oferować różnorodne formy aktywności społecznej przez cały rok.
- Centrum jako przestrzeń dla mieszkańców Legionowa
- Uroczystość otwarcia pełna emocji i wsparcia
- Wizja przyszłości z nowym centrum
Centrum jako przestrzeń dla mieszkańców Legionowa
Nowo powstałe Centrum Integracji i Organizacji Pozarządowych (CIOP) zlokalizowane w budynku przy Aleja 3 Maja 28 ma na celu zapewnienie mieszkańcom Legionowa miejsca, gdzie będą mogli się spotykać, rozwijać swoje pasje i uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach. W obiekcie znalazło siedzibę 14 organizacji, które będą aktywnie wspierać lokalną społeczność. Centrum dysponuje przestrzenią wspólną, w której odbywać się będą warsztaty, spotkania oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone przez animatorów.
Warto podkreślić, że CIOP nie tylko sprzyja integracji mieszkańców, ale również ma na celu rozwój kapitału społecznego i wzmacnianie tożsamości lokalnej. Organizacje działające w centrum oferować będą mieszkańcom różnorodne wsparcie, od konsultacji społecznych po wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Jak zaznaczył Wojewoda Mazowiecki Robert Sitnik, inicjatywy wspierające lokalne społeczności są niezmiernie ważne dla ich rozwoju.
Uroczystość otwarcia pełna emocji i wsparcia
Uroczystość otwarcia CIOP przyciągnęła liczne grono gości, w tym przedstawicieli administracji państwowej oraz lokalnych organizacji. Obecni byli między innymi Anna Brzezińska z zarządu województwa mazowieckiego oraz ważne postacie z Ministerstwa, takie jak Piotr Stec i Monika Piątkowska. Wszyscy zgromadzeni podkreślali, że nowe centrum jest symbolem współpracy i zaangażowania w rozwój lokalnych inicjatyw społecznych.
Wydarzenie uświetniły występy uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych oraz młodych raperów z Legionowa, Sofancy i Martineza. Ich występy dodały radości i energii podczas otwarcia, które na długo pozostanie w pamięci mieszkańców.
Wizja przyszłości z nowym centrum
Pomysł na stworzenie Centrum Integracji zrodził się z potrzeby zagospodarowania opuszczonego budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, który przeszedł gruntowny remont. Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego, możliwe było przekształcenie obiektu w miejsce sprzyjające rozwojowi lokalnych organizacji oraz społeczności.
Legionowskie Centrum Integracji i Organizacji Pozarządowych ma szansę stać się impulsem do rozwoju lokalnych inicjatyw, a także przestrzenią, w której mieszkańcy będą mogli wspólnie działać dla dobra swojej społeczności. Otwarcie CIOP to nie tylko zakończenie prac remontowych, ale także początek nowego etapu w życiu Legionowa, pełnego współpracy i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz swojego miasta.
Na podst. Urząd Miasta w Legionowie
Ostatnie Artykuły

W Legionowie ruszają warsztaty dla opiekunów chorych w domu

Bibliotekarze bez wielkiego hałasu. To oni pilnują książkowego obiegu

Policjantka z Legionowa ostrzegła uczniów przed hejtem i sądem rodzinnym

W Porcie Pilawa padły ważne ostrzeżenia - tak ruszył Rowerowy Maj 2026

47-latek wpadł podczas połowu w zakazanej strefie pod Serockiem

Kosmetyki zniknęły z drogerii, 33-latka wpadła po chwili i z promilami

W Arenie Legionowo znów zawalczą o zawodowy krok. Gala przyciąga młodych fighterów

74-latek z prawie 2,4 promila zatrzymany po reakcji świadków w Michałowie-Reginowie

Majowe święto w Jabłonnie połączyło koncert, taniec i historię

Rodzinny piknik przy Arenie i lekcja bezpieczeństwa w jednym

Nocny pościg spod Serocka. 34-latek bez prawa jazdy uciekał kilkanaście kilometrów

Legionowo szykuje nabór uzupełniający do przedszkoli. Są ważne terminy i kilka pułapek
![[PIŁKA RĘCZNA] Zepter KPR Legionowo – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:20 w ORLEN Superlidze – pewne zwycięstwo gospodarzy w Legionowie](/images/mecz/thumbnails/zepter-kpr-legionowo-piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-06052026-3620.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Zepter KPR Legionowo – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:20 w ORLEN Superlidze – pewne zwycięstwo gospodarzy w Legionowie

