Noc Bibliotek z japońskim akcentem już 11 października w Legionowie

Już wkrótce odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które zabierze uczestników w fascynującą podróż do świata japońskiej kultury. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na jubileuszową, dziesiątą edycję Nocy Bibliotek, która odbędzie się 11 października. Tegoroczne hasło Moc bibliotek” podkreśla znaczenie tych instytucji w życiu lokalnych społeczności, a japońska tematyka sprawi, że wieczór będzie pełen niezapomnianych atrakcji.
- Japońska magia w bibliotece
- Twórcze warsztaty i interaktywne atrakcje
- Wydarzenia towarzyszące i wsparcie dla uczestników
Japońska magia w bibliotece
W piątkowy wieczór, w godzinach od 17.00 do 20.00, Miejska Biblioteka Publiczna zamieni się w prawdziwe centrum japońskiej kultury. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych aktywnościach, które przeniosą ich w inny świat. Na program składają się m.in. pokaz sztuki walki kendo, który rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do około 17.45. Kendo to nie tylko sport, ale również sztuka, która kładzie duży nacisk na rozwój charakteru i dyscypliny.
Twórcze warsztaty i interaktywne atrakcje
W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu origami, które będzie dostępne od 17.00 do 19.00. Ta japońska sztuka składania papieru to doskonała okazja do rozwijania kreatywności, a także chwila relaksu. Dla rodzin przygotowano także teatrzyk kamishibai, w którym dzieci będą mogły uczestniczyć w interaktywnych czytankach. Na tę atrakcję obowiązują zgłoszenia mailowe, co sprawia, że warto pomyśleć o rejestracji z wyprzedzeniem.
Wydarzenia towarzyszące i wsparcie dla uczestników
Ponadto, w programie Nocy Bibliotek znajdą się różnorodne atrakcje, takie jak gra terenowa Uratuj księżniczkę Peach”, malowanie kamieni oraz japońskie wróżby omikuji. Uczestnicy będą mieli także możliwość wymiany kart Pokémon, co z pewnością ucieszy młodszych miłośników tej popularnej serii.
Dla osób, które mogą potrzebować wsparcia, biblioteka oferuje pomoc w poruszaniu się po obiekcie oraz asystę w dotarciu z najbliższych punktów komunikacji miejskiej. Wszyscy zainteresowani powinni zgłosić taką potrzebę do 8 października, co pokazuje, że organizatorzy dbają o komfort i bezpieczeństwo wszystkich gości.
Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby spędzić wieczór w towarzystwie japońskiej kultury i doświadczyć mocy, jaką niesie ze sobą biblioteka!
Opierając się na: Urząd Miasta Legionowo
Ostatnie Artykuły

Komiks o Jabłonnie trafi do kolorowanki. Młodzi mają własny konkurs

Legionowo odkryje dziką zieleń. Startuje darmowy cykl dla rodzin

Warsztaty lalkowe w Legionowie - jeden dzień, by stworzyć własną postać

Legionowskie lato wypełnią spacery, kino plenerowe i rodzinne pikniki

W Legionowie pokażą plany przebudowy trzech ulic. Zaczynają się konsultacje

Koncert, potańcówka i kino pod chmurką. W Legionowie czeka intensywny weekend

49 km/h za dużo i brak uprawnień - kierowca Toyoty wpadł w Wierzbicy

Przedszkolaki z Legionowa dostały lekcję, która może uratować wakacje

Bullerbyn w wakacyjnej odsłonie - Poczytalnia szykuje dzieciom twórczą przygodę

Komiks, lis i dziki pomysł - Wędrujące Czytanie wraca do Legionowa

Chór z powiatu legionowskiego zaśpiewa w Łazienkach. To będzie wyjątkowy występ

Cztery przejścia w Legionowie zyskają nowe światło. Prace obejmą ruchliwe punkty

Rutynowa kontrola w Serocku skończyła się marihuaną u 20-latka

W Nieporęcie zgłaszano kradzież roweru - policja już miała sprawcę
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Rekreacji Nieporęt - basen, boiska i kompleks wypoczynkowy nad Zegrzem
- Urząd Gminy Wieliszew - kontakt, godziny i sprawy do załatwienia
- Straż Gminna w Nieporęcie - kontakt, zgłoszenia, mandaty
- Komenda Powiatowa Policji w Legionowie - kontakt, komisariaty, godziny przyjęć
- Starostwo Powiatowe w Legionowie - kontakt, godziny, wydziały i najważniejsze sprawy
- Nadleśnictwo Jabłonna - kontakt, drewno opałowe, zezwolenia i edukacja leśna
