37-latek z Serocka zatrzymany z amfetaminą podczas legitymowania
W piątkowy poranek, patrolujący policjanci z Serocka natknęli się na podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Jego próby uniknięcia kontaktu z funkcjonariuszami zakończyły się ujawnieniem narkotyków. Teraz 37-latkowi grozi do trzech lat więzienia.

Niepokojące zachowanie przed sklepem

W miniony piątek, kilka minut po godzinie 8:00, funkcjonariusze z Serocka patrolowali okolice, kiedy ich uwagę przyciągnął mężczyzna stojący przed jednym ze sklepów. Na widok radiowozu, mężczyzna próbował ukryć się za zaparkowanym samochodem. Jego niecodzienne i nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów.

Interwencja i odkrycie narkotyków

Policjanci zdecydowali się podjąć interwencję i sprawdzić, co było przyczyną takiego zachowania. Podczas legitymowania, 37-latek był wyraźnie zdenerwowany i nie potrafił ustać w miejscu. W trakcie kontroli, funkcjonariusze zauważyli wystającą z jego odzieży foliową torebkę. Po sprawdzeniu jej zawartości okazało się, że znajdował się w niej biały proszek. Tester narkotykowy potwierdził, że była to amfetamina.

Zatrzymanie i konsekwencje prawne

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji na przesłuchanie. Amfetamina o wadze 25 gramów została zabezpieczona i umieszczona w policyjnym depozycie. Jeszcze tego samego dnia, 37-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do trzech lat więzienia.

Cała sytuacja pokazuje, jak ważna jest czujność i profesjonalizm patrolujących policjantów. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się zapobiec dalszemu rozpowszechnianiu nielegalnych substancji na terenie gminy.


Wg inf z: Policja Legionowo