Wędrujące Czytanie z Tomaszem Samojlikiem już pod koniec lipca!
Już pod koniec lipca na dzieci z powiatu legionowskiego czeka niezapomniana przygoda z książką i przyrodą. Powiatowa Biblioteka Publiczna organizuje kolejną edycję „Wędrującego Czytania”, w której uczestnicy będą mieli szansę spotkać się z wyjątkowym gościem – Tomaszem Samojlikiem.

Spotkania z Tomaszem Samojlikiem – biologiem i twórcą komiksów

W tym roku „Wędrujące Czytanie” zaprasza dzieci na spotkania z Tomaszem Samojlikiem, znanym biologiem, rysownikiem i autorem komiksów. Samojlik jest twórcą takich dzieł jak „Żubr Pompik”, „O rety! Przyroda”, „Pikotek chce być odkryty” oraz komiksów „Ryjówka przeznaczenia” i „Umarły Las”. Podczas warsztatów „Chodź, narysuj mi las” dzieci będą miały okazję nauczyć się, jak w prosty sposób narysować las i jego mieszkańców – od najmniejszych ryjówek po największe żubry. Warsztaty te nie tylko rozwijają umiejętności plastyczne, ale również przybliżają uczestnikom fascynujący świat przyrody.

Harmonogram spotkań w różnych miejscowościach

„Wędrujące Czytanie” odbędzie się w pięciu lokalizacjach powiatu legionowskiego. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 30 lipca o godzinie 10:00 w Parku Solidarności za Urzędem Miasta w Legionowie. Następnie, tego samego dnia o godzinie 12:00, uczestnicy będą mogli spotkać się w Parku obok Pałacu w Jabłonnie. Kolejne warsztaty odbędą się 31 lipca: o godzinie 9:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliszewie, o godzinie 11:00 w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, a o godzinie 13:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Nieporęt.

Cel i historia „Wędrującego Czytania”

„Wędrujące Czytanie” to inicjatywa Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie, która od 2019 roku promuje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie odbywa się każdego lata w pięciu miejscowościach powiatu legionowskiego: Jabłonnie, Legionowie, Nieporęcie, Serocku i Wieliszewie. Każda edycja to spotkania z autorami literatury dziecięcej, którzy nie tylko czytają swoje książki, ale również angażują uczestników w różnorodne animacje literackie. W każdym roku wydarzenie przybiera inny temat i motyw przewodni, co sprawia, że jest ono nie tylko edukacyjne, ale i niezwykle interesujące dla młodych czytelników.

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci do udziału w „Wędrującym Czytaniu”. To doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, nauczyć się czegoś nowego i poznać fascynujący świat przyrody dzięki Tomaszowi Samojlikowi.


Na podst. Urząd Miasta Legionowo