Urząd Miasta: Piknik Ekologiczny
Miasto przygotowuje się do IV Święta Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się pod hasłem "Gramy w zielone". Tegoroczna edycja skupi się na ekologii i ochronie środowiska, a organizatorzy zapraszają wszystkie lokalne stowarzyszenia i fundacje do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
  1. Święto Organizacji Pozarządowych odbędzie się 21 września.
  2. Tematem przewodnim będzie ekologia.
  3. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 sierpnia.
  4. Organizatorzy zapewniają miejsce i namiot wystawienniczy.

IV Święto Organizacji Pozarządowych w naszym mieście odbędzie się 21 września w godzinach 12:00 - 16:00. Tradycyjnie, impreza będzie zorganizowana w parku za ratuszem. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest ekologia, a organizatorzy zapraszają do udziału wszystkie lokalne stowarzyszenia i fundacje, które działają na rzecz mieszkańców.

Podczas pierwszego spotkania roboczego, które odbyło się z udziałem przedstawicieli samorządu, Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz licznych organizacji, ustalono, że głównym celem pikniku będzie promocja ekologicznych inicjatyw oraz szeroko pojęta ochrona środowiska. Organizatorzy zachęcają wszystkie zainteresowane organizacje do zgłaszania swojego udziału oraz dzielenia się pomysłami i informacjami do 16 sierpnia, wysyłając je na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Udział w pikniku to doskonała okazja, aby zaprezentować swoją działalność, nawiązać kontakty oraz wspólnie działać na rzecz ekologii. Urząd Miasta zapewnia miejsce i namiot wystawienniczy (3x3 m), dostęp do energii elektrycznej oraz szyld na namiot z logo wystawcy, pod warunkiem przesłania logotypu. To idealna platforma do wymiany doświadczeń i promowania proekologicznych działań.

W pierwszym spotkaniu roboczym uczestniczyły organizacje takie jak BORIS, Działamy Lokalnie, Dobra Fala, Nasze Miasto Nasze Sprawy, Ogólnopolska Rodzina Kościuszkowców, SPP Nadzieja, LTS Legionowo, Koło Wędkarskie, Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD, Mali Bracia Ubogich, PZERiI, ZOPAK, Zegrzynek Szaniawskiego oraz Fundacja Promień Słońca. Kolejne spotkanie zaplanowano na 4 września o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej ratusza.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do współpracy i wspólnego działania na rzecz naszego środowiska. Przyłączcie się do nas i pokażcie, że razem możemy zrobić wiele dobrego!


Źródło: Urząd Miasta Legionowo