Laureaci Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego wyłonieni
W miniony weekend poznaliśmy zwycięzców XIII edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs, który odbył się 8 czerwca, przyciągnął młodych językowych talentów z całego powiatu legionowskiego.
  1. Finał konkursu odbył się 8 czerwca.
  2. Wzięło w nim udział 16 szkół z powiatu legionowskiego.
  3. Najlepsza okazała się Sara Kępczyńska.
  4. Uroczystość zorganizowała Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

W konkursie wzięło udział 16 szkół, a do finału przeszło 10 uczniów z najlepszymi wynikami. Spośród nich najlepsza okazała się Sara Kępczyńska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Sapere Aude” w Rajszewie. Drugie miejsce zajęła Barbara Skoczyńska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego, a na trzecim miejscu uplasowała się Lena Kukulska ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Warszawskiej Dywizji Piechoty.

Organizatorem konkursu była Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Noblistów Polskich STO. Wydarzenie odbyło się we współpracy z Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English Lang LTC oraz wydawnictwem Regipio. Patronat nad konkursem objęli m.in. Starosta Legionowski oraz Prezydent Miasta.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się z udziałem lokalnych władz oraz przedstawicieli instytucji wspierających edukację. Powiat Legionowski ufundował upominki dla finalistów, wyróżniając w ten sposób ich ciężką pracę i zaangażowanie w naukę języka angielskiego.

Konkurs ten jest doskonałym przykładem na to, jak ważne jest wspieranie młodych talentów i ich pasji. Dzięki takim inicjatywom uczniowie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności oraz zdobywania cennych doświadczeń, które z pewnością zaowocują w przyszłości.


Opierając się na: Powiat Legionowo