Urząd Miasta Legionowo: Sukces legionowskiego RaByte w Turcji – srebro dla młodych pasjonatów!
Wielki sukces młodych inżynierów z naszego miasta! Legionowskie Stowarzyszenie RaByte, składające się z zapalonych pasjonatów nauk technicznych oraz ambitnej młodzieży szkolnej, zdobyło srebrny medal na międzynarodowych zawodach w Turcji. To, co osiągnęli, jest nie tylko powodem do dumy, ale również inspiracją dla nas wszystkich.
  1. Stowarzyszenie RaByte reprezentuje nasze miasto na arenie międzynarodowej.
  2. Zdobycie srebrnego medalu w konkursie FIRST Robotics Competition.
  3. Samodzielne skonstruowanie robotów przez uczestników.
  4. Inspirujący przykład determinacji i pasji młodych konstruktorów.

W marcu 2024 roku, grupa utalentowanych młodych ludzi z naszego miasta pokazała światu swoje niezwykłe umiejętności w dziedzinie robotyki. Wzięli udział w dwóch konkurencjach, z których jedna, FIRST Robotics Competition, jest uznawana na całym świecie za elitarną arenę zmagań młodych inżynierów. Ich drugi medal, srebrny, stał się symbolem inżynierskiej precyzji i kreatywności.

Osobną uwagę zasługuje fakt, że roboty, które zapewniły naszym reprezentantom podium, były projektowane, budowane i programowane wyłącznie przez nich samych. Zadanie, polegające na zbieraniu kółek z wyznaczonego pola w jak najkrótszym czasie, wymagało nie tylko technicznej wiedzy, ale też strategii i szybkiego myślenia.

Oszałamiający sukces naszych reprezentantów na zawodach w Turcji jest dowodem na to, że pasja połączona z wiedzą i ciężką pracą może przenosić góry. Jest to nie tylko powód do dumy dla całej społeczności, ale również silna motywacja dla innych młodych ludzi, by śmiało podążać za swoimi marzeniami.

Gratulacje dla całego zespołu RaByte i ich opiekunów za pokazanie, że nasze miasto może być dumne z młodego pokolenia, które tak ambitnie reprezentuje nas na międzynarodowej arenie naukowej.


Na podstawie: Urząd Miasta Legionowo