Rolety w Warszawie zewnętrzne czy wewnętrzne - jakie rozwiązanie wybrać?

Stoisz przed dylematem, co będzie lepsze dla Twoich okien: rolety zewnętrzne czy wewnętrzne. Dokonując wyboru, weź pod uwagę zalety obu tych rozwiązań i sprawdź, które lepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Rolety to obecnie jeden z modniejszych sposobów na zwiększenie komfortu przebywania w domach. Pełnią one również funkcję praktycznej ozdoby okiennej. Odpowiednio dobrane pod kątem kolorystyki, mogą też stanowić dekorację samego pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane.

Wśród najczęściej wybieranych modeli znajdują się rolety zewnętrze i wewnętrzne. Poznaj najważniejsze zalety obu tych rozwiązań. Sprawdź, kiedy lepiej zamontować rolety zewnętrzne, a kiedy sięgnąć po rolety wewnętrzne. Dowiedz się, gdzie opłaca się kupić tego rodzaju rolety w Warszawie i dokonaj wyboru, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Rolety zewnętrzne – funkcjonalna ochrona antywłamaniowa i nie tylko

Rolety zewnętrzne cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród właścicieli domów jednorodzinnych, a także osób zamieszkujących na parterze. Dlaczego? Ponieważ stanowią one doskonałą ochronę przeciwwłamaniową. Jest to możliwe, gdyż:

  • zostały one wyposażone w specjalne mechanizmy utrudniające złodziejowi wejście do domu przez okno – przykładem takiego rozwiązania zastosowanego m.in. przez firmę Adecco stanowią wieszaki blokady zapobiegające uniesieniu pancerza;
  • posiadają wzmocnioną konstrukcję.

Ale to nie jedyna ich zaleta i przydatna funkcja. Tego typu rolety świetnie sprawdzają się w przypadku, kiedy mieszkańcy są narażeni na uciążliwe głośne hałasy dobiegające z ulicy. Rolety zewnętrzne izolują od tych nieprzyjemnych dźwięków. Stąd też często montuje się je w pomieszczeniach typu sypialnia lub domowe biuro.

Rolety zewnętrzne lepiej sprawdzają się także we wnętrzach, które łatwo się wychładzają zimą. Dzięki swojej konstrukcji (między oknem a roletą powstaje komora, działająca jak dodatkowa warstwa izolująca) zatrzymują one ciepło w mieszkaniu, a jednocześnie obniżają koszta ogrzewania.

Ten rodzaj osłony okiennej dedykowany jest też do domów, czy mieszkań, które latem są wystawione na wielogodzinne działanie promieni słonecznych. Rolety zewnętrzne odbijają promienie słońca już przed szybą, a więc ta nie ma szans, by się nagrzać. Dzięki temu w pomieszczeniu panuje przyjemny chłód i zaciemnienie.

Kiedy najlepiej zamontować rolety wewnętrzne?

Drugi typ osłony na okno najlepiej sprawdzi się w przypadku, kiedy szukasz alternatywy dla kłopotliwych firanek czy zasłon. Rolety wewnętrzne pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Dlatego też są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej.

Po drugie tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się również wtedy, gdy szukasz rozwiązania idealnego do pomieszczenia, w którym pracujesz, bądź w jakim mieszkają Twoje pociechy. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się rolety dzień – noc, które pozwalają Ci na dopasowanie poziomu nasłonecznienia idealnie do Twoich potrzeb. Możesz z ich pomocą całkowicie zaciemnić wnętrze w ciągu dnia lub też pozbyć się niewygody, jaką stanowi odbijanie promieni słonecznych w monitorze komputera.

Najlepszy producent rolet w Warszawie

Wiesz już, który rodzaj rolet sprawdzi się w Twoim mieszkaniu? Pozostaje więc do rozważenia ostatnia kwestia: gdzie najlepiej kupić tego typu osłony okienne. Na rynku nie brakuje firm, które je oferują w różnych cenach i wariantach. Jednak najlepszy producent rolet w Warszawie to firma Adecco. Poznaj zalety tego wyboru.

Rolety na zamówienie wraz z montażem

Oferta, jaką ma dla Ciebie ten producent to rolety na wymiar. Oznacza to w praktyce, że bez trudu dopasujesz interesujący Cię model rolet do swojego okna. Dzięki temu stworzysz z ich pomocą estetyczną, ale przede wszystkim wysoce funkcjonalną osłonę na lata. Co ważne, producent daje na nie aż 3 lata gwarancji.

Firma oferuje również usługę polegającą na montażu zamówionych rolet. Dzięki temu możesz być pewien, że Twoje osłony na okna będą działały bezbłędnie. Pamiętaj, że niewłaściwie zamontowana roleta może nie tylko źle działać, ale również szybciej ulegnie zniszczeniu.

Wysokiej jakości materiały wykonania

Producent oddaje w Twoje ręce rolety, które zostały wykonane z materiałów gwarantujących:

  • wysoką wytrzymałość;
  • doskonałą odporność na uszkodzenia i brud (rolety wewnętrzne), jak i czynniki atmosferyczne typu opady deszczu czy silne słońce (rolety zewnętrzne);
  • łatwość w utrzymaniu w czystości.

Należy przy tym nadmienić, że firma Adecco dba, aby ten rodzaj osłon na okna zostały wykonane z najwyższą starannością i dokładnością. To wpływa również na ich walory estetyczne.

Dekoracyjny charakter rolet

Oferowane osłony dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu pełnią one zarówno funkcję osłony przed słońcem czy innymi uciążliwymi czynnikami, jak i przyjemnej dla oka dekoracji okna.

Dzięki bogatej kolorystyce kaset, system rolet pasuje do każdego typu okna, ale również do charakteru wnętrza, czy zastosowanej w nim feerii barw. Ma to wpływ na zachowanie estetyki pomieszczenia, w którym rolety zostaną zamontowane.

Fachowe doradztwo

Jeśli nie do końca jesteś pewien swojego wyboru, specjaliści zatrudniani w firmie chętnie pomogą Ci w podjęciu decyzji. Są to osoby o bogatym doświadczeniu, dużej wiedzy i świetnym zmyśle estetycznym.

Atrakcyjne ceny

Ważną cechą, jaką wyróżniają się ter rolety Warszawa jest ich przystępna cena. Przy czym nie odbija się to na jakości sprzedawanych rolet.

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z bogatym asortymentem firmy Adecco. Wybierz swoją osłonę okienną i ciesz się już dziś z jej wysokiej funkcjonalności na lata!

Zapraszamy!