Policja Legionowo: Znęcała się nad matką. Teraz ma policyjny dozór, zakaz zbliżania się do niej oraz nakaz opuszczenia mieszkania
51 latka została zatrzymana przez policjantów po tym, jak wszczęła awanturę w domu i znęcała się nad matką. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się do matki, a także nakazu opuszczenia wspólnego mieszkania. Kobieta za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.
O agresywnym zachowaniu 51-latki powiadomiła policjantów sama pokrzywdzona. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i poinformowała, że jej córka wszczęła kolejną awanturę w domu, znajduje się pod wpływem alkoholu i jest agresywna. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia stwierdzili, że 51-latka jest nietrzeźwa i pobudzona. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że od lipca minionego roku jej córka znęca się nad nią psychicznie w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa ją, jak również zakłóca jej spokój i spoczynek nocny.
Mieszkanka gminy Serock została zatrzymana i przewieziona do komisariatu, a noc spędziła w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się nad osobą najbliższą, przesłuchali świadków, jak i samą pokrzywdzoną. Na podstawie zebranego materiału prokurator postanowił zastosować wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.
Za znęcanie się nad osobą najbliższą zgodnie z art. 207 kodeksu karnego kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 51-latka za ten czyn odpowie w warunkach recydywy i za kartkami może spędzić ponad 7 lat.
Przypominamy!
Przemoc w rodzinie może dotyczyć każdego, niezależnie od pochodzenia, statusu materialnego, wieku, płci, wykształcenia. Może przybierać formy przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej oraz ekonomicznej. Wszystkie te formy mogą występować jednocześnie albo niezależnie od siebie.
APELUJEMY!
Nie toleruj!
Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec obcych.
Zareaguj!
Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, postanawia targnąć się na własne życie.
Powiadom!
Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej - nie zwlekaj z pomocą. To osoby, które wiedzą, jak pomóc. Pamiętaj, że jeśli nie reagujesz to… akceptujesz.
kom. Justyna Stopińska
Komenda Powiatowa Policji w Legionowie,
kpplegionowo.policja.waw.pl/ple/aktualnosci/126686,Znecala-sie-nad-matka-Teraz-ma-policyjny-dozor-zakaz-zblizania-sie-do-niej-oraz-.html
Ostatnie Artykuły

Planszówki w Legionowie - Poczytalnia szykuje dzień bez ekranów

Planszówki rodzinne w Poczytalni - Legionowo stawia na grę bez ekranu

Planszówki wracają do Poczytalni - dwa stoliki, dwa światy gry

Młodzi piłkarze zagrają w Legionowie na memoriał Tadeusza Szulca

Strażacy mają swoje święto. To dzień odwagi i gotowości

Finanse przestają być teorią. Nowe materiały trafią do podstawówek

Mazowsze nagradza drewniane budynki. Ruszył konkurs dla właścicieli

Trzeci Maja i Legionowo. Jedna data, trzy ważne rocznice

Biało–czerwona w centrum uwagi. To święto ma mocny historyczny sens

210 km/h pod Serockiem - mandat dla kierowcy urósł do 8200 zł

W Legionowie zmiana na szczycie policji - nowy zastępca już oficjalnie

Dni Legionowa 2026 - muzyczny maraton z lokalnym sercem i wielką sceną

Legionowo rusza na Tydzień Bibliotek - dinozaury, planszówki i muzyka

