Mistrzostwa z ratowania

Zespół Ratownictwa Medycznego z ZOZ „Legionowo” wystartował w XX Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które w dniach 13-15 września odbyły się we Wrocławiu.

O tytuł najlepszej ekipy walczyło 51 zespołów z całego kraju, które zostały wyłonione w pięciu regionalnych kwalifikacjach. Nasz zespół nr 23 w składzie Mikołaj Tyczyński, Konrad Krysiak i Wojciech Trzopek zajął 33. miejsce.

Każda z załóg musiała zmierzyć się z zadaniami, których scenariusze zostały napisane przez specjalistów z dziedziny ratownictwa medycznego i medycyny ratunkowej (lekarzy, pielęgniarki systemu, ratowników medycznych). Wszystkie symulowane sytuacje odzwierciedlały przypadki, które miały miejsce w rzeczywistości. Sędziami byli instruktorzy renomowanych instytucji, takich jak European Resuscitation Council, American Heart Association, International Trauma Life Support. Oprócz zadań medycznych zawodnicy rywalizowali także w ramach konkurencji sprawnościowych oraz podczas testu teoretycznego.
Nadrzędnym celem Mistrzostw jest stałe podnoszenie kwalifikacji personelu medycznego i popularyzacja standardów opieki medycznej w ratownictwie medycznym, a także rywalizacja w sportowym duchu między najlepszymi zespołami ratownictwa medycznego z całego kraju. Ratowanie zdrowia i życia ludzi w stanach nagłego zagrożenia oraz współdziałanie z innymi służbami ratowniczymi wymaga ustawicznego doskonalenia zawodowego, a Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym stwarzają ku temu idealną okazję.

Ratownikom medycznym z ZOZ „Legionowo” sp. z o.o., reprezentującym Mazowsze na Mistrzostwach Polski, partnerowali Powiat Legionowski oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.