41-letni mieszkaniec powiatu został oszukany na ponad 1,5 tysiąca złotych. Mężczyzna znalazł na jednej ze stron internetowych pellet w „okazyjnej” cenie. Nawiązała kontakt ze sprzedającym, a następnie przelał pieniądze na podane konto. Niestety sprzedający nie wywiązał się z warunków umowy i towaru nie przysłał, a kontakt z nim urwał się. Apelujemy o rozwagę podczas zakupów on-line.

Przed nami okres grzewczy. Rozglądając się za cenami opału na rynku, zazwyczaj szukamy najlepszej oferty. W tym miejscu należy się zastanowić, czy rzeczywiście niska cena towaru będzie równoznaczna z jego jakością oraz uczciwością sprzedawcy.
Wczoraj do policjantów z komisariatu w Wieliszewie zgłosił się 41-latek, który została oszukana podczas zakupu pelletu w jednym ze sklepów internetowych. Z pokrzywdzonego wynikało, że na jednej ze stron internetowych znalazła atrakcyjną ofertę sprzedaży opału. Mężczyzna przelał ponad 1,5 tys. złotych na konto podane przez sprzedającego. Jednak w ustalonym terminie towar nie dotarł pod wskazany adres. Wszelkie próby kontaktu ze sprzedającym były bezskuteczne. 
Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność przy dokonywaniu zakupów w Internecie. 
Pamiętaj:
•    Kupuj i zamawiaj u sprawdzonych, zaufanych sprzedawców, sprawdź czy posiadają prawdziwe dane, opinie, komentarze.
•    Uważaj na phishing - strony internetowe podszywające się pod istniejące firmy - sprawdzaj ich autentyczność.
•    Uważaj na atrakcyjne okazje - oszust kusi niską ceną.
•    Zastosuj ograniczone zaufanie do konsultantów telefonicznych, nie wszyscy mają dobre zamiary.
•    Przy odbiorze sprawdź produkt.
•    Zachowaj ostrożność przy płaceniu - dokonaj zapłaty przy odbiorze.
Przypominamy o ostrożności! To czy jesteśmy bezpieczni w sieci,  w dużej mierze zależy od nas samych!
kom. Justyna Stopińska