Zdjęcie polskiej drużyny 25. Carrrom EuroCup w Londynie w dniach 4-7 sierpnia.

W sierpniu tego roku, na 25. Carrrom EuroCup w Londynie w dniach 4-7 sierpnia, Bartosz Sasiński, 23-letni mieszkaniec Legionowa, zdobył tytuł Mistrza Europy w Carrom, dyscyplinie zwanej potocznie indyjskim bilardem. W finale rywalizował z sześciokrotnym Mistrzem Europy i wielokrotnym mistrzem Francji, Pierre'em Dubois.

Cofnij

W turnieju wzięło udział blisko 100 zawodników z 10 krajów europejskich tj. z Czech, Danii, Francji, Niemiec, Polski, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Polskę na zawodach reprezentowało 8 graczy: 7 mężczyzn i 1 kobieta. Najważniejszym osiągnięciem tego turnieju było zdobicie przez Bartosza Sasińskiego Mistrzostwa po bardzo zaciętym meczu finałowym.

Carrom to gra precyzji, strategii i taktycznego myślenia, rozgrywana na specjalnej drewnianej planszy z czterema łuzami na rogach. To sport, który wymaga nie tylko umiejętności, ale także silnej psychiki. Zawodnik z Legionowa swoją przygodę z tą grą rozpoczął już w szkole podstawowej. Teraz, po latach solidnych treningów i determinacji, stał się Mistrzem Europy. To nie tylko jego sukces, ale także owoc wieloletniej pracy Polskiego Stowarzyszenia Carrom, które promuje tę niezwykłą grę w Polsce.

Osoby, chętne do zgłębienia informacji o tym sporcie zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.carrom.pl oraz profilu na Facebooku Carrom Polska, a pany Bartoszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrz Bartosz Sasiński z Legionowa w trakcie gry w carrom.