Zdrowo na Dzień Matki

Dzień Matki okazał się dla organizatora Dnia Matki w Ratuszu – Miasta Legionowo - doskonałą okazją, żeby zadbać o zdrowie mieszkańców.

Odwiedzający atrium legionowskiego ratusza 26 maja mogli wykonać pomiar ciśnienia i cukru oraz otrzymać bezpłatny pakiet badań w ramach profilaktyki 40 plus. Ponadto istniała możliwość zapoznania się z ofertą konsultacji psychologicznych i psychoterapeutycznych, wyrobienia karty EKUZ, otrzymania informacji z zakresu rent i emerytur. Konsultacje z zakresu profilaktyki zdrowotnej oferowano w stoisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie. Pojawiły się stoiska z ekologiczną żywnością i słodkościami. Było też coś dla urody - konsultacje z wizażystką i dobieranie kosmetyków do rodzaju skóry. Zapewniono także bezpłatne konsultacje profilaktyczne w kierunku chorób odkleszczowych, wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi oraz wczesnego wykrywania osteoporozy). Na zakończenie dnia wykład "Zdrowa mama, zdrowe dziecko" poprowadziła dietetyk kliniczny Aneta Strelau.

W wydarzeniu uczestniczyła także nasza delegacja. Pracownice Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legionowie udzielały informacji dotyczących bezpłatnych programów zdrowotnych, realizowanych przez Powiat Legionowski.