Namiętny Podwieczorek

Koncert "W wirze namiętności - tango i nie tylko”, który odbył się 13 listopada w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, to kolejna odsłona cyklu „Muzyczne Podwieczorki”.

Ideą koncertowych spotkań jest zaprezentowanie mieszkańcom naszego rejonu najwspanialszych dzieł muzyki klasycznej, prezentujących muzyczne dziedzictwo, granych w różnych stylach i przez rozmaitych artystów. Tym razem na scenie wystąpili muzyk saksofonista, kompozytor, aranżer i nauczyciel Michał Borowski, któremu przy fortepianie akompaniował Michał Jung - organista, klawesynista oraz pianista. W repertuarze znalazły się utwory m.in. Ludwika van Beethovena, Franza Lehara, Antoniego Dvoraka, George’a Gershwina oraz „Ragtime” z filmu Va Bank, „What a wonderful world” i wiele innych.

Cykl „Muzyczne Podwieczorki” organizowany jest od września 2020 r. we współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Muzyki Dawnej i realizowany dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Legionowskiego. Na ostatni w tym roku koncert zapraszamy już 11 grudnia.

fot. CKiCz w Serocku