Policja Legionowo: Jedna doba-trzech nietrzeźwych kierowców
Pomimo wielu apeli kierowanych przez legionowskich policjantów do uczestników ruchu drogowego, wciąż zdarzają się kierowcy, którym wcześniejsze spożywanie alkoholu nie przeszkadza, aby usiąść za kierownicą. Minionej doby policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.
Legionowscy policjanci podejmują działania mające na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych poprzez eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. I tak minionej doby mundurowi zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.
Do pierwszego zatrzymania doszło w niedzielną noc tuż przed 3. Policjanci z Nieporętu zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego mężczyznę, który jak się okazało mając blisko promil alkoholu wsiadł za kierownicę opla.
Chwile po 10, tym razem mundurowi z wydziału ruchu drogowego w Kałuszynie, zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że 50-latka siedząca za kierownicą fiata ma w organizmie ponad pół promila alkoholu.
Jeszcze tego samego dnia około północy wpadł trzeci nietrzeźwy kierowca. Tym razem do zatrzymania kierowcy opla przyczynili się świadkowie, którzy na jednej ze stacji benzynowych w gminie Jabłonna, uniemożliwili 39-latkowi dalszą jazdę odbierając kluczyki. Wezwany na miejsce partol Policji przeprowadził badanie trzeźwości, które wykazało dwa promile alkoholu w organizmie mężczyzny.
Niestety pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości czeka ich teraz odpowiedzialność karna i finansowa.
Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować policjantów o swoich przypuszczeniach. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.
kom. Justyna Stopińska
Komenda Powiatowa Policji w Legionowie,
kpplegionowo.policja.waw.pl/ple/aktualnosci/114301,Jedna-doba-trzech-nietrzezwych-kierowcow.html
Ostatnie Artykuły

Wydział Architektury ma nowe numery po przeprowadzce do nowego budynku

Manga, fantasy i horror w Legionowie - dorosłych czeka żywa dyskusja

Integracyjny plener w Serocku pokazał, jak fotografia łączy uczestników

Mangi, smoki i codzienność - Legionowo zaprasza na klub dla dorosłych

Komiksowa kapsuła czasu rusza przez powiat legionowski

W Legionowie przesunęli mycie pojemników – część ulic ma nowe terminy

Małżeńska zagadka w Legionowie - Lubaszenko stawia na śmiech i kryminał

Książki, oddech i miasto. Legionowo uruchamia literacką strefę dobrostanu

Legionowo szykuje ciche wsparcie dla Ukrainek w POCZYTALNI

Cezary Jurkiewicz przywiezie do Legionowa „Czyste sumienie” i wieczór śmiechu

Dieta, ADHD i spektrum - w Legionowie pojawi się konkret zamiast chaosu

Legionowo znów rozmawia o komiksach - klub szykuje czwarte spotkanie

PALCE LIZAĆ w Legionowie. Czekoladowa historia, która wciągnie całą rodzinę

NZOZ Legionowo - kontakt, rejestracja, poradnie i badania
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Powiatowa PSP w Legionowie - kontakt, godziny, sprawy prewencyjne
- Urząd Skarbowy w Legionowie - kontakt, godziny, rejestracja i e-usługi
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Legionowie - kontakt, godziny, zapis na badanie
- Jednostka Wsparcia Działań w Legionowie - kontakt, adres, zadania
- Urząd Miasta Legionowo - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Miejski Ośrodek Kultury im. Charlesa Spencera Chaplina w Legionowie - zajęcia, bilety, wynajem sal
