Powiat Legionowo: Uczniowie z Ukrainy w naszych szkołach

Wielu uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, którzy znajdują się na terenie powiatu, to dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Część z nich zgłosiła się do szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski. Podczas spotkania zorganizowanego 24 marca w siedzibie starostwa podjęto decyzje o tym, jak zorganizowana zostanie ich nauka.
Do szkół ponadpodstawowych, dla których Powiat Legionowski jest organem prowadzącym, zgłosiło się dotychczas 50 uczniów. Na podstawie informacji zebranych przez dyrektorów co do potrzeb uczniów w zakresie dodatkowej nauki języka polskiego, etapów edukacyjnych, niezbędnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz potrzeb kadrowych określono sposób realizacji obowiązku nauki przez młodzież z Ukrainy w szkołach prowadzonych przez Powiat. Zadecydowano o utworzeniu oddziału przygotowawczego w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Legionowie oraz w Powiatowym Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Serocku. Łącznie w tych oddziałach naukę będzie kontynuować 42 uczniów w tzw. oddziałach łączonych. W dwóch pozostałych szkołach, tj. w Liceum Ogólnokształcącym w Stanisławowie Pierwszym oraz w Powiatowym Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Legionowie uczniowie z Ukrainy będą kontynuować naukę w już istniejących oddziałach szkolnych, mając zorganizowaną dodatkową, bezpłatną naukę języka polskiego.
Go to addthis.com/dashboard to customize your tools Go to addthis.com/dashboard to customize your tools
Starostwo Powiatowe w Legionowie,
powiat-legionowski.pl/aktualnosci/uczniowie-z-ukrainy-w-naszych-szkolach
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] Zepter KPR Legionowo – LOTTO-Puławy 41:24 w ORLEN Superlidze – pewne zwycięstwo gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/zepter-kpr-legionowo-lotto-pulawy-11042026-4124.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Zepter KPR Legionowo – LOTTO-Puławy 41:24 w ORLEN Superlidze – pewne zwycięstwo gospodarzy

Nowa rada muzeum w Legionowie zaczęła od wyboru władz i śmiałych planów

Terapeuci otwierają drzwi do pracy z dziećmi i pokazują swoje narzędzia

Legionowo szykuje sobotę pełną porządków i zielonych atrakcji

Legionowo stawia na parki pełne życia, a pieniądze już są na stole

Legionowskie cheerleaderki wróciły z Ostrowca z całym zestawem medali

Legionowo wróci do Katynia przy pomniku, który przypomina o 46 nazwiskach

Niebieskie Igrzyska w Legionowie pokazały, że każdy może wygrać

Mercedes pędził o ponad 50 km/h za szybko - kierowca był pijany

W Legionowie znów zabrzmi Wiosenne Czarowanie i potrwa przez trzy dni

Haydn w legionowskim ratuszu zamienił Wielki Piątek w wieczór ciszy

Legionowskie cheerleaderki wróciły z mistrzostw z medalami i kolejnym wyróżnieniem

Nadnercza działają po cichu, aż nagle zaczyna się walka o czas
![[PIŁKA RĘCZNA] Industria Kielce – Zepter KPR Legionowo 38:28 w ORLEN Superlidze – gospodarze umocnili się na 2. miejscu](/images/mecz/thumbnails/industria-kielce-zepter-kpr-legionowo-04042026-3828.webp)
