Powiat Legionowo: Umowa na budowę liceum podpisana

22 marca podpisano umowę z wykonawcą nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym. To jedna z największych inwestycji Powiatu Legionowskiego, a jej zakończenie ma nastąpić jesienią 2023 roku.
Uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji zorganizowano w siedzibie starostwa w obecności starosty legionowskiego Sylwestra Sokolnickiego, wicestarosty legionowskiego Konrada Michalskiego, wójta Gminy Nieporęt Sławomira Macieja Mazura, przewodniczącego Rady Powiatu Leszka Smuniewskiego, przewodniczącej Rady Gminy Nieporęt Bogusławy Tomasik, członków Zarządu Powiatu Grzegorza Kubalskiego i Przemysława Cichockiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Roberta Wróbla, radnych Rady Powiatu Agnieszki Powały i Wiesława Smoczyńskiego oraz dyrektor LO im S. Lema w Stanisławowie Pierwszym Magdaleny Grodzkiej-Bulge.
Zgodnie z ofertą firma Arcus Technologie Sp. z o.o. zbuduje gmach liceum w ciągu 18 miesięcy. Wartość całego zadania to 19 189 599,00 zł, z czego 16,3 mln zł pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.
Na nowoczesny i funkcjonalny obiekt czekają uczniowie oraz kadra, którzy od 2019 r. uczą się i pracują w budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku, zapewniającej liceum zaplecze lokalowe. Projekt zakłada, że dwukondygnacyjny budynek w kształcie litery L” powstanie na działce bezpośrednio sąsiadującej z podstawówką. Jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie 1540 m². Znajdą się w nim: osiem większych sal dydaktycznych i cztery mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości dla społeczności szkolnej. Nowa siedziba liceum będzie wyposażona w windę i całkowicie wolna od barier architektonicznych.
Jeśli prace będę przebiegać zgodnie z harmonogramem, uczniowie i nauczyciele rok szkolny 2023/2024 rozpoczną już w nowej siedzibie.


Go to addthis.com/dashboard to customize your tools Go to addthis.com/dashboard to customize your tools
Starostwo Powiatowe w Legionowie,
powiat-legionowski.pl/aktualnosci/umowa-na-budowe-liceum-podpisana
Ostatnie Artykuły

W Legionowie o nowotworach bez patosu. Będą badania i konsultacje

Belcanto w ratuszu - wieczór z poezją i muzyką, która nie potrzebuje reklamy

Ćwiczenia z wojskiem w regionie. W Legionowie będzie ich widać częściej

Lato z Lupusem w Legionowie - ruszają zapisy na miejskie półkolonie

Mistrz świata rozkręci w Legionowie sportowe widowisko z piłką w roli głównej

Nerwowy ruch przy radiowozie zdradził 42-latka z powiatu legionowskiego

Weekend bez planów w Legionowie. Młodzież przejmie Arenę i Park Zdrowia

Deszczówka z dopłatą. Rusza nabór, który może odciążyć domowe budżety

Filia nr 1 w Legionowie zamknie się wcześniej tylko tego dnia

W Łajskach rozmawiano o edukacji bez barier i realnym wsparciu

Sześciu rowerzystów po alkoholu wpadło jednego dnia na drogach powiatu

Szachraj zamyka sezon w Legionowie - czeka bezpłatny koncert w MOK-u

Powiat Legionowski z konkursami na święcie gminy w Nieporęcie

Letnia elegancja monochromatyczna – jak budować stylizacje w jednym kolorze?
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy Wieliszew - kontakt, godziny i sprawy do załatwienia
- Komisariat Policji w Jabłonnie - kontakt, dzielnicowi, zgłaszanie spraw
- Urząd Stanu Cywilnego Legionowo - kontakt, zakres spraw i rejestracja
- Miejski Ośrodek Kultury im. Ch. S. Chaplina w Legionowie - kontakt, godziny kasy, zajęcia stałe
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie - kontakt, godziny, badania i rejestracja
- Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie - kontakt, godziny, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
