Nowe inwestycje deweloperów w Warszawie

Inwestycje w mieszkania w Warszawie, to sposób na biznes dla prywatnych osób i firm wyspecjalizowanych w profesjonalnym najmie lokali.

Kupno nowego mieszkania to dla wielu osób intrygujący pomysł na ulokowanie kapitału. Według danych z 2021 roku, ok. 30 proc. mieszkań z rynku pierwotnego kupowanych było z myślą o inwestycji. Zainteresowani inwestycją w nieruchomości mają do wyboru dwie drogi. Mogą kupić mieszkanie z rynku wtórnego lub skorzystać z oferty nowych inwestycji deweloperów w Warszawie (np. https://www.dantex.pl/ ). Które rozwiązanie jest bardziej korzystne?

Nowe mieszkanie w Warszawie pod inwestycje

Zacznijmy od mieszkań z drugiej ręki. Przeglądając oferty odsprzedania mieszkania możemy trafić na atrakcyjne cenowo propozycje. Jednak warto zachować ostrożność i dobrze przekalkulować ostateczny koszt takiego zakupu.

Część mieszkań z rynku wtórnego jest stosunkowo tania, ale inwestor musi później dołożyć 20 proc. - 40 proc. ceny żeby wyremontować zakupiony lokal. Tzw. "house flipping" czyli odsprzedaż wyremontowanego mieszkania nie zawsze jest korzystnym rozwiązaniem - dość często remont przypomina pochłaniający pieniądze worek bez dna.

Spójrzmy na nowe inwestycje deweloperów, np. spółki Dantex. Kupując takie mieszkanie nie musimy obawiać się dodatkowych kosztów. Lokal jest nowy, zrealizowany w ustalonym wcześniej, wysokim standardzie. Dantex oferuje np. mieszkania pod klucz czyli z wnętrzem zaprojektowanym przez profesjonalne biuro architektoniczne i wykończone zgodnie z wolą, gustem i zaleceniami klienta.

Dantex oferuje mieszkania na Woli (Wolala i Wola Nowa), Ursusie (Ursus Vita) oraz na Osiedlu Aurora we Włochach - to dzielnice gdzie inwestorzy szukają mieszkań. Nie tylko klienci indywidualni są zainteresowani mieszkaniowymi inwestycjami w Warszawie. Coraz bardziej popularny jest tzw. najem instytucjonalny.

Wynajem instytucjonalny jest narzędziem, z którego korzystają przedsiębiorcy inwestujący w nieruchomości. Dzięki zapisom ustawy o ochronie praw lokatorów, mogą precyzyjnie określić zasady najmu mieszkania.

Rynek wynajmu instytucjonalnego, czyli PRS - Private Rented Sector - ma w Polsce przyszłość. Większość mieszkań kupowanych przez firmy z myślą o wynajmie ulokowanych jest w Warszawie - to ok. 34 proc. całego zasobu (dane Fundacji Rynku Najmu).

Profesjonalny najem gwarantuje inwestorom stabilny zwrot z wyłożonych pieniędzy, a dla klientów jest bezpieczną i wygodną alternatywą wobec wynajmu od osób prywatnych.