Białe meble – kiedy warto je wybrać?

Meble w białym kolorze mogą wydawać się niepraktyczne, jednak w rzeczywistości mają one wiele zalet. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Białe meble – z płyt i drewna

Meble najczęściej kojarzone są z drewnem, lecz obecnie coraz rzadziej używane jest ono do wykonania umeblowania. Zamiast niego większą popularnością cieszą się różnego rodzaju płyty meblowe, które są wykańczane okleinami. Są one dostępne zarówno jako meble z wykończeniem matowym, jak i błyszczącym.

Najczęściej białe meble wykonuje się właśnie z płyt meblowych, chociaż w sprzedaży można znaleźć także modele wykonane z drewna malowanego na kolor biały. Wówczas mają one dodatkowo naturalną strukturę drewna.

Białe meble – zalety i wady

Meble w kolorze białym mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Co warto o nich wiedzieć?

Zalety białych mebli:

  • Pozwalają na optyczne powiększenie pomieszczeń,
  • Pasują do wielu stylów aranżacji,
  • Dobrze łączą się z innymi kolorami we wnętrzach.

Wady białych mebli:

  • Szybko widać na nich kurz oraz inne zabrudzenia.

Do jakiego stylu pasują białe meble?

Białe meble można dopasować do wielu wystrojów wnętrz, na przykład do popularnego teraz stylu skandynawskiego, stylu boho czy też do stylu rustykalnego oraz shabby chic. Mogą one pasować także do aranżacji nowoczesnych i minimalistycznych.

W tym wariancie kolorystycznym nie są natomiast produkowane meble w stylu PRL, meble kolonialne czy meble loftowe, które dostępne są głównie w naturalnych wybarwieniach drewna.

Do jakich wnętrz można dobrać białe meble?

Meble w białym kolorze mają uniwersalne zastosowanie i można dopasować je do wielu pomieszczeń. Są one między innymi często kupowane do salonów, sypialni czy kuchni. Sprawdzą się też w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Do wyboru jest wiele mebli, między innymi szafki, regały, półki, komody, ramy łóżek, biurka, dlatego można urządzić z nimi całe mieszkanie lub dom.

Białe meble – gdzie można je kupić?

Aktualnie białe meble są bardzo popularne i można zakupić je w wielu sklepach meblowych. Są one sprzedawane w popularnych marketach z meblami oraz w mniejszych sklepach. Dodatkowo można także zamówić je na wymiar – mogą być one wykonane przez stolarza w wybranym przez klienta wariancie.

Wiele pomysłów na wnętrza urządzone z wykorzystaniem białych mebli można znaleźć już teraz w internecie i wyszukać dla siebie mnóstwo inspiracji, jak urządzić przestrzenie z wykorzystaniem stylowych mebli w kolorze białym.