Klika osób - grupa Soprano
Na terenie Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku powstała grupa teatralno-muzyczna „Soprano” złożona z seniorów, zajmująca się śpiewem i małymi formami teatralnymi.
Cofnij

W czasie dwóch godzin na próbach, które odbywają się w budynku Uniwersytetu przy ul. Piłsudskiego 3 (wejście od ulicy Kopernika) panuje bardzo miła atmosfera. Próby odbywają się w środę i piątek o godzinie 10.00. Warto dołączyć do tej grupy, by poznać nowe osoby oraz dobrze się bawić. Grupa wokalno-teatralna „Soprano” liczy już 14 osób. 29 listopada podczas Konwentu Rad Seniorów w Sali widowiskowej MCK odbył się występ inauguracyjny „Soprano”. Zaprezentowano 5 utworów żołnierskich.

Dlaczego akurat piosenki żołnierskie? Ponieważ 29 listopada przypada rocznica zrywu podchorążych (Powstanie Listopadowe) uważaliśmy, że tematyka piosenki żołnierskiej jest adekwatna do wydarzenia – mówi Zygmunt Malewicz kierownik zespołu przy SPP NADZIEJA.

Obecnie grupa „Soprano” przygotowuje spektakl słowno-muzyczny pt. „Niezwyciężona”, który wystawiony będzie we wtorek 18 stycznia 2022 r. w MOK Legionowo. Wszystkich chętnych zapraszamy. Wstęp wolny.