Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Okazało się, że 37-latek wsiadł za kierownicę auta po użyciu alkoholu oraz pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niestosownie się do orzeczonych przez sąd środków karnych kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z legionowskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali w Michałowie Reginowie do kontroli kierującego mercedesem. Podczas sprawdzenia w systemach policyjnych ustalono, że 37-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który wydany został przez Sąd Rejonowy w Legionowie w lutym br. Ponadto w trakcie rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niespełna pół promila alkoholu.

Teraz mieszkaniec powiatu legionowskiego odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu oraz złamanie zakazu sądowego, które jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do lat pięciu.

podkom. Justyna Stopińska