UM Legionowo: Delfin na Power Swim Ciechanów 2021

16 października na Pływalni Miejskiej w Ciechanowie, odbyły się ogólnopolskie zawody w pływaniu, których gospodarzem był Klub Pływacki Ciechanów”.
Na starcie stawiło się 258 zawodników i zawodniczek z 21 klubów pływackich. Delfin” Legionowo pod opieką trenera Piotra Cesarczyka reprezentowało czworo zawodników: Antonina Pietuch, Patrycja Jurkiewicz, Amelia Kongiel, Jakub Rochnowski.
Podczas sobotnich zawodów po raz pierwszy odbył się konkurs Power Swim”, w którym zawodnicy startowali na dystansie 50 m stylem dowolnym. Najlepsza szóstka w kwalifikacjach startowała w serii finałowej tak zwanej nagłej śmierci”, gdzie zawodnicy w odstępach 3 minutowych startowali w seriach 50 m dowolnym.
Za każdym razem odpadał jeden zawodnik. Na pochwałę zasługuje Jakub Rochnowski, który dotarł do przedostatniej serii i zajął wysokie III miejsce. Ponadto zawodnicy Delfina startowali w tradycyjnych konkurencjach pływackich. Zarówno w pierwszym porannym bloku zawodów, jak i w drugim - popołudniowym, zawodnicy bili swoje rekordy życiowe pokazując się z jak najlepszej strony w rywalizacji sportowej.
Antonina Pietuch okazała się najlepszą zawodniczką wśród 11 latek stając na podium:
- I miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym z czasem (2.52,76 s),
- I miejsce na 100 metrów stylem dowolnym z czasem (1.13,25 s),
- I miejsce na 200 metrów stylem dowolnym z czasem (2.46,72 s),
- I miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym z czasem (1.21,18 s).
Rezultaty uzyskane przez pozostałych zawodników Delfina:
- 100 metrów styl motylkowy (1.14,46 s) - 100 metrów styl zmienny (1.13,77 s) 
- 100 metrów styl dowolny (1.15,85 s) 
- 50 metrów styl dowolny (32,97 s) 
- 100 metrów styl zmienny (1.24,02 s) 
- 100 metrów styl motylkowy (1.02,89 s) 
- 50 metrów styl dowolny (25,31 s) 
Urząd Miasta Legionowo,
legionowo.pl/a/delfin-na-power-swim-ciechanow-2021
Autor: krystian

