Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Wczoraj w Zegrzu Południowym doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut. Jeden z kierowców zobaczył łabędzia, który spaceruje po jezdni. Mężczyzna pozostawił auto w bezpiecznym miejscu, a następnie chciał przeprowadzić ptaka na drugą stronę jedni. Dwóch kierowców widząc to zatrzymało się, niestety trzeci kierowca nie wyhamował i doszło do kolizji.

Wczoraj w Zegrzu Południowym zderzyły się trzy pojazdy. Do zdarzenia doszło około 13 na drodze krajowej 61. Jadący w kierunku Legionowa, kierowca suzuki zatrzymał się, żeby przepuścić mężczyznę przeprowadzającego łabędzia. Za tym pojazdem zatrzymał się drugi samochód. Niestety trzeci uczestnik zdarzenia, 45-latka kierująca nissanem, nie zdążył zahamować i uderzyła w dwa stojące auta. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniu pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Kierowcy wszystkich aut byli trzeźwi. Kobieta kierującą nissanem, za spowodowanie kolizji, ukarana została mandatem.

Pamiętajmy, zima jest czasem szczególnie trudnym dla kierowców. Ujemne temperatury powodują, że nawierzchnia jest śliska, co wymaga wzmożonej ostrożności i większej wyobraźni. W takiej sytuacji łatwo wpaść w poślizg, bo droga hamowania się wydłuża przez co nie zawszę w porę jesteśmy w stanie zareagować. Pamiętajmy, że nie zawsze dopuszczalna prędkość oznacza w zimowych warunkach bezpieczną prędkość. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i wziąć pod uwagę swoje bezpieczeństwo i innych.

Gwałtowne manewry na mokrej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zachowajmy zatem bezpieczne odległości od poprzedzających pojazdów, zbliżając się do łuków czy zakrętów zmniejszajmy prędkość tak, aby mieć czas na prawidłową reakcję.  Wybierając się w podróż pamiętajmy, by przygotować samochód do drogi, odśnieżone szyby, prawidłowo ustawione światła, dobre zimowe opony z pewnością są gwarantem naszej bezpiecznej jazdy.

podkom. Justyna Stopińska