Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Legionowa. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim ojcem. Pokrzywdzony nie mogąc dłużej znieść poniżania postanowił o wszystkim powiadomić Policję. Wystarczył jeden telefon, by odizolować agresywnego syna. Sąd zastosował wobec 32-latka areszt tymczasowy.

Dyżurny legionowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że 32-letni mieszkaniec miasta znęca się nad swoim ojcem. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. W rozmowie ze starszym mężczyzną dowiedzieli się, że jego syn przez ponad pół roku stosuje wobec niego przemoc. Przez ten czas, syn pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał go i poniżał, bił po całym ciele oraz niszczył wyposażenie lokalu mieszkalnego. Sprawca przemocy domowej został zatrzymany przez policjantów i odizolowany w policyjnej celi.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, następnie doprowadzili 32-latka do prokuratury. Tam usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą oraz niszczenia mienia. Ponieważ już wcześniej był karany za podobne przestępstwo, zarzut wobec niego dotyczył działania w recydywie. Sąd poparł wniosek prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na przemoc. Czasem wystarczy tylko jeden telefon, by przerwać ludzki dramat i pomóc krzywdzonej osobie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić Policję o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

podkom. Justyna Stopińska