W wigilijny wieczór policjanci z Serocka otrzymali zgłoszenie awantury domowej. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą oraz jej partnera. Na widok mundurowych mężczyzna stał się agresywny. Kiedy policjanci próbowali go obezwładnić, wtedy i zgłaszająca zaczęła atakować mundurowych. Para została zatrzymana i noc spędziła w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieli oboje usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W Wigilię dyżurny z serocka otrzymał zgłoszenie o nieporozumieniu rodzinnym, podczas którego partner wyrzucił zgłaszająca z mieszkania Na miejsce udali się mundurowi, którzy zastali kobietę i jej konkubenta. Od obojga wyczuwalna była woń alkoholu. W pewnym momencie mężczyzna niezadowolony z wizyty mundurowych, zaczął ubliżać i słowami wulgarnymi znieważać funkcjonariuszy. Następnie rzucił się na jednego z mundurowych z pięściami.

Kiedy policjanci obezwładniali agresywnego 41-latka, wtedy jego 37-letnia partnerka rzuciła się na jednego z nich, szarpiąc za mundur. Kobieta nie szczędził również wulgaryzmów pod adresem mundurowych.

Stróże prawa szybko opanowali sytuacje i zatrzymali agresywna parę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu oboje usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

podkom. Justyna Stopińska