Dyplom

Maksymilian Banaszek, uczeń klasy 6h Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie w ostatnim tygodniu sierpnia wyjechał do Francji na Finał Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. Jako jedyny z powiatu legionowskiego był członkiem 24-osobowej reprezentacji najlepszych polskich matematyków. Dzielnie reprezentował swoja szkołę oraz miasto Legionowo.

Cofnij

Przez dwa dni na Uniwersytecie Diderota w Paryżu zmagał się z zadaniami matematycznymi i logicznymi. Maks pokonał wielu zawodników z różnych krajów m.in. Belgii, Francji, Słowenii, Szwajcarii, Tunezji, Ukrainy, Włoch.

W ostatecznej punktacji znalazł się w ścisłej czołówce zajmując 13 miejsce na 75 uczniów z całego świata startujących w kategorii klas piątych.

W konkursie brali udział zarówno uczniowie jak i studenci oraz osoby dorosłe. Na podium stanęło 10 najlepszych. Maks zajął miejsce tuż za podium, z czego jesteśmy bardzo dumni, i to spowodowało, że wrócił pełen nadziei oraz wiary, że za rok ma szansę sięgnąć po złoto.

Kolejny Finał odbędzie się w Szwajcarii, w Lozannie. Maks pod czujnym okiem swojego nauczyciela matematyki już zaczyna przygotowania do konkursu.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za realizację szwajcarskiego marzenia naszego młodego matematyka.

źródło: Szkoła Podstawowa Nr 1

Maks w klasie z innymi uczniami