Park Zdrowia

W Parku Zdrowia w Legionowie przy ul. Sobieskiego od czerwca 2015 roku funkcjonuje pierwsza bezpłatna i druga na Mazowszu tężnia solankowa. Oprócz niewątpliwych walorów zdrowotnych, park oferuje także przyjemny chłód, zacienione ławki, alejki między drzewami oraz plenerową siłownię. W letnie wieczory w parku odbywają się dyskoteki, koncerty i potańcówki pod gwiazdami.

Cofnij

Park Zdrowia, położony vis a vis Areny Legionowo, jest miejscem dedykowanym starszym mieszkańcom miasta. Korzystają z niego całe rodziny. Jest to doskonałe miejsce na piknik w cieniu drzew. Tężnie solankowe, inaczej gradiernie, to drewniane budowle pokryte gałązkami tarniny. Cały sekret ich dobroczynnego działania na organizm kryje się właśnie w konstrukcji – wytwarza się w nich aerozol bogaty w mikroelementy, takie jak wapń, magnez, jod, potas, brom, żelazo, sód. Inhalacje pomagają skutecznie walczyć z wieloma chorobami.

Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu nad morzem. Dawka jodu jaką pochłaniamy przez godzinę w tężni jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni pobytu nad Bałtykiem. Legionowski Park Zdrowia jest monitorowany kamerą monitoringu miejskiego. Znajduje się w nim także szalet miejski. Parkiem i znajdującą się w nim tężnią zarządza KZB Legionowo sp. z o.o.