Roman Kłoczkowski

We Wrocławiu odbyła się organizowana przez Stowarzyszenie „Niebieska Eskadra”, Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, Instytut Pamięci Narodowej i Akademię Wojsk Lądowych Oddział we Wrocławiu sesja popularnonaukowa poświęcona polskim lotnikom w służbie Rzeczypospolitej w Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki. Sesji, która odbyła się we wtorek (14.04) towarzyszyły również uroczystości na Cmentarzu Świętej Rodziny, projekcja filmu Ryszarda Kopera „Dwa skrzydła” oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów dla rodzin polskich lotników.

Cofnij

Legionowo reprezentowane było przez Wojciecha Jeute, który w imieniu miasta oraz Muzeum Historycznego w Legionowie odebrał dyplom dedykowany płk. Roman Kłoczkowski „Grosz”, który był dowódcą I Rejonu Legionowo „Marianowo-Brzozów” wchodzącego w skład „Obroży” – VII Obwodu Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej.

Więcej na temat biografii płk. Romana Kłoczkowskiego - http://muzeum.legionowo.pl/zabytki/plk-roman-kloczkowski-grosz-dowodca-i-rejonu-marianowo-brzozow-w-okresie-powstania-warszawskiego/

Dyplom

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.