3 maja i Pork&Grill

W miniony piątek (3.05) świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prócz oficjalnych uroczystości, tradycyjnie jak co roku, na terenie przy DPD Arena Legionowo odbyło się Majowe Grilowanie – Pork&Grill.

Cofnij

O godzinie 13.00 na Rynku w Legionowie miała odbyła się uroczysta Msza Święta, która rozpoczęła obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Tego dnia przy DPD Arena Legionowo od wczesnych godzin trwały przygotowania do wielkiej majówki. O godzinie 14.00 rozpoczął się konkurs w grillowaniu. Drużyny konkurowały ze sobą pod okiem znanego mistrza kuchni Carlosa Gonzalez-Tejera. Tego dnia przy okazji zmagań kulinarnych mieszkańcy Legionowa mogli skosztować mięsnych potraw z grilla przygotowywanych przez Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Legionowo Ryszarda Brańskiego. Tuż obok Zastępca Prezydenta Piotr Zadrożny pomagał w smażeniu jajecznicy z 540 jaj. Potrawa wegetariańska z warzywami była przygotowana na mega patelni. Prezydent częstował mieszkańców Legionowa oraz gości, którzy odwiedzili nasze miasto.

Wyzwaniom kulinarnym towarzyszyły występy zespołu „The Manly Campus Orchestra” z Australii, a później koncerty „Beat Boys”, „Miły Pan”, „Masters” oraz „Power Play”, które przyciągnęły wielu fanów muzyki disco polo. - Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy, pogoda miała być kiepska, obawiałem się o frekwencję, a wyszło naprawdę super. Zespoły discopolowe tj. Beat Boys, Miły Pan, Masters i Power Play przyciągnęły pod legionowską areną naprawdę wielkie tłumy. Doskonała muzyka, potrawy z grilla, dmuchańce dla dzieci i wiele innych atrakcji, tworzyły jedną wielką całość i sprawiły (widać było po twarzach) wiele radości mieszkańcom Legionowa i okolic. Pracownicy Urzędu Miasta Legionowo dopilnowali, aby każdy nawet najdrobniejszy szczegół był dopracowany i ten profesjonalizm odczuwałem na każdym kroku. Liczę, że za rok będzie równie wspaniale! Jestem spełniony" – mówi radny Paweł Głażewski.

Wokół oraz w budynku DPD Arena można było skorzystać z dmuchańców, gier zręcznościowych, z jazdy konnej, konkursów i animacji. Swoje stoiska otworzyły miejskie instytucje. Wzdłuż parkingu rozłożyły się stoiska gastronomiczne, które oferowały potrawy nie tylko dla miłośników grilla, ale też sorbety, lody i soki oraz zdrową żywność. Najmłodsi bawili się ze strażakami w miasteczku smerfów oraz korzystali z przejażdżek specjalnym strażackim pojazdem. Impreza trwała do godzin nocnych.

Msza Święta na Rynku w Legionowie

https://www.facebook.com/pg/MiastoLegionowo/photos/?tab=album&album_id=2144850552218532

Konkurs kulinarny

https://www.facebook.com/pg/MiastoLegionowo/photos/?tab=album&album_id=2146213778748876

Majówka

https://www.facebook.com/pg/LegionowoPorusza/photos/?tab=album&album_id=1365424646929063

Koncerty

https://www.facebook.com/pg/LegionowoPorusza/photos/?tab=album&album_id=1365661803572014

3 maja i Pork&Grill