Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

W czwartek (14 marca) chwilę po godzinie 19, jedna z załóg interwencyjnych Straży Miejskiej, realizując zadania wynikające z akcji pn. „TORY” zauważyła grupę osób w rejonie torów od strony ul. Kolejowej. Strażnicy natychmiast podeszli do mężczyzn, ustalić co robią przy samym torowisku.

Okazało się, że grupa młodych mężczyzn próbuje nie dopuścić do torów mężczyznę, który jak się później okazało krzyczał, że chce rzucić się pod pociąg. Mężczyzna był bardzo agresywny i cały czas wyrywał się interweniującym strażnikom.

Do pomocy przyjechała druga załoga oraz o zdarzeniu informacja przekazana została dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji. Mieszkaniec Legionowa został przekazany policjantom.

Straż Miejska od dłuższego czasu patroluje tereny przy torach kolejowych. Związane jest to z prowadzoną akcją pod nazwą „TORY”. Strażnicy zwracają szczególną uwagę na osoby, które przechodzą przez tory w miejscach niedozwolonych, bądź pod opuszczonymi zaporami. Akcja ma na celu wyeliminowanie nawyku przechodzenia przez tory kolejowe w niebezpiecznych miejscach. Tylko w tym roku doszło aż do 4 śmiertelnych wypadków kolejowych z udziałem pieszych.

Przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych jest bardzo niebezpieczne. Pociągi jeżdżą z dużymi prędkościami, zwłaszcza „pendolino”

W ostatnim czasie tory zostały zmodernizowane i pociągi przemieszczają się bardzo cicho i każde wejście na tory w miejscu niedozwolonym stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia.

Za przejście pod zaporami grozi mandat w kwocie 100 zł. Za chodzenie po torach w miejscach niedozwolonych, strażnik może ukarać mandatem w kwocie 50 zł.

Foto: Marek Karpowicz