Różnice w cenach wirtualnych biur w Warszawie: od czego zależą?

Pojęcie ‘wirtualne biuro’ charakteryzuje firmę, której przedmiotem działalności gospodarczej jest świadczenie na rzecz innych firm wybranych elementów obsługi biurowej. W stolicy Polski oferta tego typu jest bardzo bogata, a ceny wahają się w szerokim zakresie. Od czego zależą i jak znaleźć propozycję najlepiej spełniającą nasze potrzeby?

Oferta usług jako kluczowy element determinujący cenę biura wirtualnego w Warszawie

Cennik wirtualnego biura będzie mocno związany z obowiązkami, jakie przejmie na siebie operator. Zazwyczaj tego typu oferty można znaleźć na stronach: centrów biurowych, stref coworkingowych, inkubatorów przedsiębiorczości czy przedsiębiorstw księgowo-kadrowych. Oprócz adresu do rejestracji firmy włączają do proponowanych pakietów te usługi, które są ich specjalnością, a więc:

  • odbiór listów i paczek,
  • dedykowany numer telefonu wraz z odbiorem połączeń,
  • obsługę prawną i księgową,
  • wynajem sal konferencyjnych,
  • przesyłanie korespondencji w formie skanów.

Za pełen outsourcing biurowy bez konieczności fizycznego angażowania się firmy trzeba będzie zapłacić więcej niż za wachlarz podstawowych świadczeń. Przedsiębiorca zainteresowany adresem korespondencyjnym w Warszawie powinien dokładnie wiedzieć, czego potrzebuje. W ten sposób jest w stanie znaleźć ofertę skrojoną pod jego oczekiwania.

Usługi podstawowe i dodatkowe w ofercie na wynajem wirtualnego biura od Biznes Centrum

Usługi podstawowe i dodatkowe w ofercie na wynajem wirtualnego biura od Biznes Centrum

Wirtualne biuro Warszawa – cena zależy też od prestiżu lokalizacji

Dane zawarte w raporcie „Wirtualne biura – pandemia nakręciła popyt na usługi wirtualnych biur” pokazują, że najczęściej z tego typu rozwiązania korzystają firmy usługowe (np. gastronomia), IT (testerzy, programiści, SCRUM masterzy), handlowe oraz doradcze.

Zazwyczaj mówimy tu o branżach wysokospecjalistycznych, oferujących swoje produkty klientom oczekującym obsługi zgodnej z najwyższymi standardami. Jednym z czynników sukcesu jest w tym wypadku posiadanie adresu, który kojarzy się z prestiżem. Warszawa, będąc dynamicznym centrum biznesowym, charakteryzuje się zróżnicowaniem cenowym wirtualnych biur w zależności od dzielnic.

Propozycje zlokalizowane w silnie zurbanizowanych obszarach, takich jak Śródmieście czy Mokotów, mogą być znacznie droższe niż te położone na obrzeżach miasta. Operatorzy doskonale rozumieją, że adres znajdujący się nieopodal rozpoznawalnych miejsc (wieżowce, siedziby międzynarodowych spółek) może być kluczowy dla firm pragnących zyskać renomę wśród partnerów biznesowych. Sprawdź ofertę taniego i nowoczesnego wirtualnego biura w Warszawie na: https://biznescentrum.com/wirtualne-biuro-cennik/.

Co jeszcze wpływa na cenę wirtualnego adresu w Warszawie?

Nie tylko zakres usług i lokalizacja decydują o cenniku operatorów wirtualnych biur. Zdarzają się sytuacje, że oferty adresów położonych przy tej samej ulicy, zawierają bardzo różne kwoty. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być wiele. Firmy mogą żądać dodatkowych opłat za:

  • dostęp do parkingu i zaplecza socjalnego,
  • możliwość przyjmowania gości,
  • opcję korzystania z internetu.

Są to dodatkowe elementy umowy, bardzo często niewyszczególnione w podstawowych cennikach. Podmioty zainteresowane wirtualnym biurem muszą za nie płacić, mimo że często nigdy z nich nie skorzystają.

Wielokrotnie zdarza się także, że podobne przedmiotowo oferty, mają różne cenniki bez żadnego konkretnego powodu. Aby znaleźć najtańsze wirtualne biuro w Warszawie, należy porównać dostępne opcje, dostosować je do potrzeb i rozważyć zakup adresu na dłuższy okres. Im więcej czasu trwać będzie nasze porozumienie z operatorem, tym miesięczna opłata będzie niższa.