Kto wygra Ekstraklasę w sezonie 2023/2024? Najbardziej prawdopodobne typy

Ekstraklasa to najwyższa stopniem rozgrywkowym liga piłkarska w Polsce. To właśnie jej zwycięzca zostaje mistrzem Polski. Nie można więc się dziwić, że mecze naszej rodzimej ligi uważnie śledzi wielu kibiców piłki nożnej. Co na temat jej końcowych rozstrzygnięć mają do powiedzenia bukmacherzy? Sprawdźmy, kto ma największe szanse na zostanie mistrzem Polski w sezonie 2023/2024!

Kto zostanie mistrzem Polski w sezonie 2023/2024?

Według bukmacherów największe szanse na zdobycie mistrzostwa Polski ma Legia Warszawa. Stołeczny klub ma na koncie 15 mistrzostw Polski, co czyni go jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w historii polskiej piłki. Ostatni raz Wojskowi zdobyli mistrzostwo w sezonie 2020/2021. W ostatnich dwóch sezonach musieli uznać wyższość Lecha Poznań oraz Rakowa Częstochowa.

Największym rywalem Legii do zdobycia mistrzostwa Polski jest właśnie wspomniany Lech Poznań. Ekipa Kolejorza jest największym rywalem klubu ze stolicy na krajowym podwórku. Zdobywali oni mistrzostwo ośmiokrotnie, ostatni raz w sezonie 2021/2022. Rosnąca w siłę drużyna z Poznania po sezonie przerwy z całą pewnością ma chrapkę na kolejny tytuł mistrzowski.

Według bukmacherów na trzecim miejscu pod kątem szans na mistrzowską koronę jest aktualny mistrz kraju, czyli Raków Częstochowa. Popularne Medaliki to objawienie ostatnich lat w polskiej piłce. Swoją drogę na szczyt zwieńczyli oni tytułem mistrzowskim w ostatnim sezonie. Czy stać ich na obronę tytułu? Jak wpłynie na to zmiana trenera? Czas pokaże.

Jak typować piłkę nożną?

Typowanie piłki nożnej tylko pozornie wydaje się prostym zadaniem. Aby zwiększyć swoją szansę na wygraną, warto stosować się do kilku ważnych zasad. Po pierwsze: obstawiaj tylko te ligi, które śledzisz. Wysokie kursy w rozgrywkach Pucharu Indonezji mogą być kuszące, jednak typowanie bez posiadania wiedzy na temat danej ligi to prosta droga do przegranej.

Po drugie: zapoznaj się z analizami ekspertów. Warto wiedzieć, że istnieją ludzie, którzy zawodowo zajmują się typowaniem wyników meczów. Usiądź przed weekendem, wpisz w wyszukiwarkę hasło typy na jutro i zapoznaj się z analizami. Poddaj je własnej krytyce i na tej podstawie skonstruuj swój własny kupon, który przyniesie Ci wygraną.

Kolejną bardzo praktyczną radą jest nieprzesadzanie z liczbą zdarzeń na kuponie. Wiele osób daje się skusić wizją wysokiej wygranej i konstruuje kupon np. z 10 różnych meczów. Nie jest to dobra taktyka, ponieważ takie działanie zmniejsza nasze szanse na wygraną. Zamiast tego wybierz 2-3 zdarzenia, które masz dobrze przeanalizowane i w ten sposób zwiększysz swoje szanse na sukces.