
Z okazji święta babci oraz dziadka Urząd Miasta Legionowo zaprasza wszystkich seniorów na bezpłatne badania, które odbędą się już 20 stycznia br. w ratuszu. Odbywające się tego dnia wydarzenie to forma wdzięczności za trud opieki nad młodszymi pokoleniami Legionowian oraz promocja badań profilaktycznych.
Program wydarzenia:
- w godz. 9:00-12:00
- badanie poziomu cukru za pomocą glukometru i pomiar ciśnienia
- w godz. 9:00-15:00
- wyrób kartę EKUZ, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
- badanie słuchu dla mieszkańców Legionowa powyżej 40 roku życia
- mobilne badanie serca (EKG), badanie kardiologiczne w kierunku wykrywania nieprawidłowości budowy i pracy serca, po badaniu pacjent otrzyma wynik.
- w godz. 12:00-16:00 w ratuszu w sali toastów będzie można skorzystać z następujących programów zdrowotnych:
Dodatkowo dostępne będą konsultacje i badania diagnostyczne na które obowiązują zapisy, pod numerem tel. 22 766 40 90
- Profilaktyka osteoporozy - „Program profilaktyki osteoporozy Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji”
Na konsultacje i badania diagnostyczne zapraszamy kobiety zamieszkujące Mazowsze w wieku 50-70 lat, u których wcześniej nie zdiagnozowano osteoporozy. - „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy wśród mieszkańców województwa mazowieckiego”
Na konsultacje i badania diagnostyczne m.in. densytometrię zapraszamy kobiety w wieku 65+ oraz mężczyzn w wieku 75+ zamieszkałych Mazowsze, u których wcześniej nie zdiagnozowano osteoporozy.
Uczestnikami programu mogą również być kobiety w wieku 40-64 lata z poniższymi czynnikami ryzyka: (zaburzenia hormonalne, choroby układu pokarmowego, choroby nerek, choroby reumatyczne, choroby układu oddechowego, choroby szpiku i krwi, hiperwitaminoza A., stan po przeszczepie narządu, zażywane leki, unieruchomienie przebyte złamania, sarkopenia – zmniejszenie masy, siły i sprawności mięśni szkieletowych związane z procesem starzenia się lub współistniejącymi chorobami) - Profilaktyka chorób nowotworowych - „Nie trać głowy – program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi”
Program skierowany jest do osób aktywnych zawodowo w grupie wiekowej 40-65 lat, które znajdują się w grupie ryzyka tj. są wieloletnimi palaczami, mają podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, u których przez ponad 3 tygodnie występuje jeden z objawów nie związanych z infekcją górnych dróg oddechowych takich jak: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem. - Profilaktyka chorób odkleszczowych - „Program profilaktyki chorób odkleszczowych Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji”
Uczestnikami programu mogą zostać osoby dorosłe w wieku aktywności zawodowej (15-65), w szczególności wykonujące zawody, które sprzyjają podwyższonemu ryzyku kontaktu kleszczami. - Profilaktyka chorób układu krążenia - "Sercu na ratunek” - Program KORDIAN 2020.
Program profilaktyki Chorób Serca i Naczyń oraz Diagnostyki Hipercholesterolemii Rodzinnej adresowany do osób dorosłych (18+) aktywnych zawodowo, które w ostatnich 5 latach nie były diagnozowane lub/i leczone na chorobę układu sercowo-naczyniowego.
Program skierowany jest w szczególności do świadczeniobiorców z hiperlipidemią, nadciśnieniem tętniczym, palący papierosy, nadwagą i otyłością oraz z dodatnim wywiadem rodzinnym w kierunku przedwczesnej choroby sercowo-naczyniowej.
- Profilaktyka osteoporozy - „Program profilaktyki osteoporozy Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji”