Miniatura panoramy miasta

Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na webinarium "Fundusze Europejskie na innowacje w samorządach". Spotkanie odbędzie się w czwartek 13 października w godzinach 11:00-12:30 na platformie ZOOM.

Cofnij

Dla kogo?
Do wzięcia udziału w webinarium zapraszamy przedstawicieli samorządów z całej Polski.

Plan spotkania:

  1. "GovTech Inno Lab powered by Unicorn Hub – projektowanie innowacji w samorządzie” Jacek Korzeniak, Dyrektor Projektów Europejskich w Fundacji OIC Poland.
  2. "Success story – Doświadczenia z wdrożenia innowacji w JST w ramach projektu Govtech Inno_lab” - Jan Cofała, Naczelnik Wydziału Innowacji i Inwestycji Urzędu Miasta Tychy.
  3. "Case study – Innowacyjny system do zarządzania kryzysowego w JST” – Michał Lorenc, Prezes Celius.
  4. Wstęp do nowej perspektywy 2021-2027 i źródła informacji o funduszach europejskich - Magdalena Okulska, Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.

Informacje o prelegentach

„GovTech Inno Lab powered by Unicorn Hub – projektowanie innowacji w samorządzie” - założenia i możliwości projektu GovTech Inno_Lab powered by Unicorn Hub, realizowanego przez Fundację "OIC Poland” w Lublinie w ramach Pilotażu GovTech inno_LAB wdrażanego przez PARP w ramach inicjatywy Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program zakłada wsparcie JST w projektowaniu i wdrażaniu innowacji z zakresu cyfryzacji przy pomocy trybów określonych w UZP tj. dialogu technicznego (wstępnych konsultacji rynkowych) oraz zamówienia w trybie konkursowym. Udział w projekcie jest zupełnie darmowy. JST, które przystąpią do programu mogą liczyć na szeroki wachlarz warsztatów i szkoleń – potwierdzonych zaświadczeniem, z zakresu metodyk zwinnych w zarządzaniu projektami jak również pomoc w realizacji przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Ponadto, w ramach projektu dostępni są eksperci IT/ICT, którzy udzielą cennej pomocy podczas realizacji i tworzenia zamówienia cyfrowego rozwiązania np. aplikacji. Nabór jest finansowany ze środków poddziałania 2.4.1 „Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów InnoLAB” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

Miasto Tychy – Pomysł stworzenia autorskiego systemu automatyzacji świetlnej w Tychach pojawił się w trakcie udziału w programie GovTech Inno_Lab , do którego miasto się zgłosiło. W ramach programu zespół ds. innowacji z Urzędu Miasta Tychy brał udział w warsztatach i konsultacjach z ekspertami z zakresu technologii. W tej chwili miasto pracuje nad pilotażem programu, który obejmie część ulic, natomiast docelowo system ma działać w całym mieście. Jak podkreślają urzędnicy, pozwoli on na pełną automatyzację zarządzania oświetleniem na terenie Tychów oraz intensywnością, z jaką w danej chwili świecą poszczególne lampy – z uwzględnieniem ruchu i warunków meteorologicznych. Pozwoli także na szybkie wykrywanie usterek i generowanie dokładnych raportów zużycia energii. W zeszłym roku miasto wydało na oświetlenie miejskie ponad 5 mln złotych, w tym roku zarezerwowano na ten cel 7 mln. Według wstępnych szacunków Urzędu Miasta w Tychach system automatyzacji świetlnej pozwoli zmniejszyć rachunki za oświetlenie lamp ulicznych o 20-30 proc.

Celius Sp zo.o. buduje innowacyjne rozwiązanie cyfrowe zakresie zarzadzania kryzysowego. Misją Celius jest wyposażenie JST w narzędzia i procedury oraz takie wyszkolenie zespołów, aby miały możliwie największą KONTROLĘ nad zaistniałą sytuacją. Sytuacje kryzysowe w samorządach to zagrożenie ludzkiego życia, funkcjonowania biznesu, często perspektywa odpowiedzialności karnej. Chaos i bezradność są najczęstszym stanem podczas takich wydarzeń a proponowane .

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Formularz zgłoszeniowy prosimy wysłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie zapisu na listę uczestników oraz link do spotkania na platformie ZOOM. Udział jest bezpłatny. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator: Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, ul. Domaniewska 39a, 02-672 Warszawa.

W przypadku pytań dotyczących spotkania prosimy o kontakt mailowy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny pod numerem 22 378 31 77.