Psycholog a psychoterapeuta - jakie są różnice?

Zmiany cywilizacyjne, pęd życia i coraz większe wymagania stawiane ludziom odciskają bolesne piętno zarówno na osobach dorosłych, jak i dzieciach i młodzieży. Presja otoczenia i pragnienie bycia najlepszym w każdej dziedzinie sprawiają, że już od najmłodszych lat dzieci borykają się z trudnymi emocjami, które mogą prowadzić je do stanów lękowych, utrudnionych kontaktów z rówieśnikami czy zaburzeń lękowych. Profesjonalna pomoc psychologa lub psychoterapeuty jest wręcz konieczna dla odzyskania kontroli nad swoim życiem i komfortowego funkcjonowania.

Centrum psychoterapii w Legionowie – profesjonalne wsparcie i pomoc dla dzieci i dorosłych

Coraz więcej współczesnych ludzi, dzieci, nastolatków czy dorosłych, miewa problemy w pracy i szkole. Mogą one wynikać z podejmowania się zbyt wielu obowiązków, których spełnienie przekracza możliwości. Tzw. “wyścig szczurów” rozpoczyna się już w wieku przedszkolnym. Dzieci stają się jego uczestnikami, wskutek czego mogą cierpieć na stany lękowe, zaburzone relacje z rówieśnikami czy trudności z zasypianiem. Pomoc wykwalifikowanego psychologa lub psychoterapeuty bywa w takich przypadkach nieunikniona. Zadaniem tego pierwszego jest udzielanie poradnictwa psychologicznego, przeprowadzanie wywiadów i testów psychologicznych czy diagnozowanie. Psychoterapeuta zaś prowadzi terapię osób z zaburzeniami psychicznymi lub tymi, którzy potrzebują trwałej poprawy w danych obszarach swojego życia. Psychoterapia trwa z reguły dłużej niż wspierające spotkania z psychologiem.

Korzystając ze strony internetowej happylife.pl, rodzice mogą wygodnie i komfortowo zapoznać się z ofertą specjalistów i umówić swoją pociechę na wizytę. Jeśli zachowania dzieci budzą niepokój, nie warto czekać, tylko zdecydować się na fachową pomoc, a psychoterapeuta Legionowo takową z pewnością zapewni. Centrum psychoterapii w Legionowie to miejsce na odzyskanie równowagi psychicznej nie tylko dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych. Specjaliści z Happy Life to absolwenci studiów magisterskich, mający stosowną wiedzę do stawiania diagnoz i posiadający uprawnienia do prowadzenia terapii. Nie każdy psycholog jest psychoterapeutą i odwrotnie. Różni ich wykształcenie oraz zakres udzielanej pomocy. Psycholog wspiera w doraźnych trudnościach lub kryzysie, wystawia opinie i diagnozuje. Z kolei psychoterapeuta pracuje z pacjentem na głębszym poziomie. Szuka rozwiązań dla długotrwałych problemów, sposobów na radzenie sobie z nimi, ale też ich źródła w strukturze osobowości pacjenta.

Psychoterapeuta Legionowo dla tych, którym trudno odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości

Nadmiar obowiązków i pragnienie spełnienia się niemal w każdej dziedzinie życia może przyczynić się do pojawienia się stanów lękowych i problemów z koncentracją uwagi, których nie warto bagatelizować. Można je zaobserwować już nawet u dzieci w wieku przedszkolnym. Jeśli rodzice poszukują kompetentnego i godnego zaufania specjalisty, psychoterapeuta Legionowo sprawdzi się w tej roli doskonale. Doświadczony, wyposażony w niezbędne umiejętności i wiedzę, dyskretny oraz rzetelny, zadba o komfort i poczucie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas terapii. Jest to konieczne do uzyskania satysfakcjonujących jej efektów.

Z usług gabinetów psychologów i psychoterapeutów korzystają osoby borykające się z obniżoną samooceną, niskim poczuciem wartości, miewające trudności z nawiązywaniem relacji z innymi ludźmi, a także zmagające się ze stresem po śmierci bliskich czy trudnymi emocjami po rozwodzie. Centrum psychoterapii w Legionowie to miejsce, w których pacjenci poczują się bezpiecznie i pewnie, a umiejętnie postawiona przez psychologów diagnoza zapewni skuteczną i efektywną terapię.