Kilkunastotysięczna kara grzywny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara 5 lat więzienia grożą 28-latkowi. Mężczyzna kierował osobówką mając cofnięte uprawnienia, trzy czynne zakazy prowadzenia pojazdów i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jakby tego było mało, był poszukiwany. Już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy czas.

We wtorek około godziny 23. policjanci z Komisariatu w Nieporęcie zwrócili uwagę na osobową skodę. Kierowca auta na ulicy Jana Kazimierza nie zastosował się do nakazu jazdy w prawo, jednocześnie przekraczając linię podwójną ciągłą. Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania go do kontroli. Mężczyzna nie reagował na sygnały dawane przez policjantów do zatrzymania, ani na sygnały świetlne i dźwiękowe włączone w radiowozie. Uciekiniera udało się zatrzymać dopiero w Zegrzu Południowym.

Kierowcą skody okazał się być 28-latek z pow. częstochowskiego. Na podstawie sprawdzeń w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że młody mężczyzna ma cofnięte uprawnienia, trzy czynne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w Częstochowie oraz przez Sąd Rejonowy dla Pragi Południe. Do tego jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Sąd Rejonowy dla Pragi Południe, a także do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymany 28-latek trafił do policyjnego aresztu, a auto którym kierował odholowane zostało na strzeżony parking. Mężczyzna usłyszał  zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania bez uprawnień, niestosowania się do wyroków sądu. Grozi mu kilkunastotysięczna kara grzywny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara 5 lat więzienia.

Z policyjnej celi został przewieziony do zakładu karnego.

asp. Agata Halicka