Powiat Legionowo: Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy

3 min czytania
Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy

W niedzielę, 12 czerwca, zmienił się kolejowy rozkład jazdy. Wybrane pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i S2 będą kursowały przez Warszawę Centralną lub na trasach skróconych, a linii S3 pojadą tylko do Wieliszewa. Zmieni się także rozkład jazdy Kolei Mazowieckich. Utrzymane pozostaje wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich.

Niedziela, 12 czerwca będzie pierwszym dniem obowiązywania letniej korekty kolejowego rozkładu jazdy. Zarządca infrastruktury kolejowej spółka PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzi przebudowę stacji Warszawa Zachodnia, co będzie miało największy wpływ na kursowanie pociągów linii S1 i S2. Natomiast budowa kładki w Legionowie oraz remont mostu nad Kanałem Żerańskim w Nieporęcie, spowodują istotne zmiany w kursowaniu pociągów linii S3.

Rozkład jazdy pociągów dla linii S3 zmieni się kilkukrotnie z powodu prac realizowanych na zlecenie zarządcy infrastruktury, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Na stacji Legionowo jest budowana nowa kładka dla pieszych, co spowoduje całkowite wyłączenie z ruchu pociągów kilku torów oraz jednej z krawędzi peronowych. Od 1 lipca rozpoczną się prace modernizacyjne na moście nad Kanałem Żerańskim w Nieporęcie, przez co trasa od Wieliszewa do Radzymina będzie całkowicie nieprzejezdna przez kilka następnych miesięcy. Ponadto, na przełomie czerwca i lipca z powodu dalszego etapu prac przy przebudowie i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia, całkowicie wstrzymany zostanie ruch pociągów na odcinku Warszawa Wola Warszawa Zachodnia.

  • Rozkłady jazdy linii S1
  • Rozkłady jazdy linii S2
  • Rozkłady jazdy linii S3

Honorowanie biletów

Bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinkach:

Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je skasować” przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu, w formacie 24-godzinnym, czyli np. 13.03.2022 r. godz. 06: 55. Osoby posiadające bilety zakodowane na kartach muszą je wcześniej aktywować w pojeździe WTP lub bramce metra. Można to zrobić także, po zgłoszeniu się, u kierownika pociągu.

Bilety Kolei Mazowieckich (do odpowiednich stacji oraz okresowe, sieciowe itp.) są honorowane:

  • w pociągach SKM linii:
    • S1 (na całej trasie),
    • S2 (na całej trasie),
    • S3 (na odcinku Warszawa Zachodnia peron 9 Legionowo);
  • w autobusach ZTM wybranych linii w obu kierunkach na odcinkach:
    • 136 PKP Wola (Wolska) rondo Zesłańców Syberyjskich;
    • 154 PKP Wola (Kasprzaka) Dw. Zachodni;
    • 167 PKP Wola (Kasprzaka) rondo Zesłańców Syberyjskich;
    • 178 PKP Wola (Kasprzaka) rondo Zesłańców Syberyjskich;
    • 184 PKP Wola (Kasprzaka) Dw. Zachodni;
    • 186 PKP Wola (Wolska) rondo Zesłańców Syberyjskich;
    • 414 PKP Wola (Wolska) rondo Zesłańców Syberyjskich;
    • 523 PKP Wola (Wolska) Dw. Zachodni;
    • N43 PKP Wola (Wolska) rondo Zesłańców Syberyjskich.

Go to addthis.com/dashboard to customize your tools Go to addthis.com/dashboard to customize your tools

Starostwo Powiatowe w Legionowie,

powiat-legionowski.pl/aktualnosci/zmiany-w-kolejowym-rozkladzie-jazdy

Autor: krystian