Kontener na gruz - ceny, długość wynajmu, zasady

Nieodłączną częścią przeprowadzenia prac remontowych i budowlanych jest odpowiednie zaplanowanie utylizacji odpadów poremontowych. Nie można ich wyrzucić do śmietnika na odpady ustawionego przy bloku ani porzucić w miejscu do tego nieprzeznaczonym, gdyż wiążą się z tym kary finansowe. Dodatkowo jest to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne, gdyż takie odpady mocno zanieczyszczają środowisko. Jednym z rozwiązań jest wynajem kontenerów na gruz. Sprawdź, jakie są ceny i zasady wynajmu kontenerów.

Zasady wynajmu kontenerów na gruz.

Wynajem kontenerów na gruz jest łatwym sposobem na pozbycie się odpadów budowlanych. Wystarczy skontaktować się z firmą, a jej pracownicy ustawią kontener o wybranej pojemności w umówionym miejscu i o umówionej porze. Następnie, po jego zapełnieniu go odbiorą i gruz wykorzystają w ramach recyklingu lub przewiozą w wyznaczone do tego miejsce. Odbiór pojemnika nastąpi w umówionym dniu, zazwyczaj kontenery można wynająć na 2 do 7. dni, co jest czasem wystarczającym na pozbycie się gruzu z lokalu. Cena wynajmu zależy od pojemności, jaką mają mieć kontenery na gruz Legionowo oferuje kontener o pojemności 2 m3 za około 500 – 600 zł. Tego typu rozwiązanie ma wiele zalet: pewność o legalności działań, wygoda dla inwestora i ustawienie pojemnika w wybranym miejscu, to tylko niektóre z nich. Dodatkowo cały problem z gruzem przechodzi na firmę, a właściciel mieszkania zajmuje się jedynie przeniesieniem gruzu do kontenera.

Inne sposoby na pozbycie się gruzu poremontowego.

Gruz można również wywieźć na własną rękę do punktu selektywnej zbiórki odpadów (adres na stronie Urzędu Miasta Legionowo). Trzeba pamiętać, że odbiór odpadów będzie się wiązał z dodatkową opłatą, należy również samodzielnie przetransportować śmieci poremontowe i trzeba to zrobić w odpowiednim pojemnik. Worek na gruz powinien być wykonany z tworzyw sztucznych, ale może być też papierowy lub jutowy. Ważne, aby był gruby, wytrzymały i posiadał niezbędne atesty. W przeciwnym wypadku punkt może odmówić przyjęcia gruzu.

Gruz można również wykorzystać do różnorodnych prac ogrodowych. Często stosuje się go do wzmocnienia i utwardzenia podłoża pod altanę czy niewielką infrastrukturę (np. podjazd, chodnik), do wykonania ścieżki albo budowy grilla.