Oferty firm leasingowych są coraz lepsze oraz w pełni dostosowane do potrzeb wymagających przedsiębiorców. Klient może negocjować wiele aspektów przed podpisaniem umowy, aby uzyskać satysfakcjonującą go ofertę cenową. Ciągle rozwijający się rynek leasingowy w Polsce sprawia, że Mercedes leasing lub najem długoterminowy innych aut z wyższej półki jest wyjątkowo opłacalny dla Twojej firmy. Na jakie czynniki związane z warunkami umowy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Na czym polega umowa leasingu?

Leasing to forma finansowania łącząca w sobie cechy dzierżawy oraz kredytu. Firma leasingowa finansuje zakup nowego lub używanego pojazdu wskazanego przez klienta. Następnie, udostępnia mu samochód zgodnie z warunkami umowy leasingowej. Przedsiębiorca może w ten sposób pozyskać nowe auto z wyższej półki bez dużego wydatku jednorazowego, który odciążyłby płynność finansową firmy. Jednocześnie, leasing jest korzystniejszym rozwiązaniem od kredytu gotówkowego, ponieważ nie wpływa negatywnie na zdolność kredytową przedsiębiorstwa.

Ogromnym plusem jest możliwość odliczenia niektórych wydatków związanych z leasingiem od podatku VAT z tytułu kosztów uzyskania przychodu. W ten sposób, leasing Mercedes może okazać się wyjątkowo opłacalny dla bilansu finansowego firmy. Aby tak się stało, należy wybrać rzetelnego leasingodawcę, a także dostosować warunki umowy do swoich indywidualnych preferencji.

Co wpływa na wysokość miesięcznej raty?

Głównym wyznacznikiem jest oczywiście wybór samochodu. Mniej zapłacimy za małe, ekonomiczne auto do jazdy po mieście, podczas gdy większe koszty wygeneruje luksusowy sedan na długie trasy. Wyższa rata występuje w przypadku leasingu finansowego, w którym klient pokrywa pełny koszt finansowania i wraz z ostatnią ratą staje się właścicielem pojazdu. Dużo taniej wychodzi leasing operacyjny, w którym to firma leasingowa pozostaje właścicielem auta. W tej sytuacji, klient będzie miał możliwość wykupienia samochodu po wygaśnięciu umowy w korzystnej ofercie cenowej.

Jakie usługi dodatkowe oferuje leasingodawca?

Firmy leasingowe dokładają wszelkich starań, aby to rozwiązanie było w pełni opłacalne dla klienta. Dlatego rzetelni leasingodawcy oferują swoim klientom szeroki wachlarz dodatkowych usług wliczonych w miesięczną ratę najmu. Możemy dostosować ubezpieczenie, otrzymać pełne wsparcie serwisowe, karty paliwowe, a także pojazd zastępczy w nagłej sytuacji. Analizując dokładną ofertę leasingu należy zwrócić szczególną uwagę na to, jakie usługi wliczono do miesięcznej raty.

Elastyczne warunki pozwalają na lepsze dostosowanie leasingu do potrzeb swojej firmy. Dzięki temu, Mercedes wynajem staje się jeszcze korzystniejszą i wygodniejszą opcją dla przedsiębiorcy. Dobry leasingodawca oferuje na swojej stronie zaawansowany konfigurator, który pozwala sprawdzić oferty cenowe, a także uszyć leasing na miarę potrzeb firmy. Decydując się na Mercedes leasing lub inne auto z wyższej półki, warto być szczególnie uważnym przy studiowaniu konkretnych warunków umowy.

Samochody poleasingowe na rynku wtórnym

Po wygaśnięciu umowy leasingu operacyjnego, samochód wciąż jest własnością firmy leasingowej, a przedsiębiorca nie jest zobowiązany do jego odkupienia, ale ma oczywiście pierwszeństwo w tej kwestii. Jeśli klient nie zdecyduje się na wykupienie, auto trafia na rynek wtórny i może zostać kupione przez innych klientów. Auta poleasingowe odznaczają się dobrym stanem technicznym oraz pełną dokumentacją. W ten sposób, luksusowy Mercedes C można uzyskać w bardzo okazyjnej cenie. Używane samochody mogą również zostać ponownie wyleasingowane.

Czy leasing nowego samochodu jest opłacalnym rozwiązaniem?