Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 41-letniego Tomasza B. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Nieporętu, po tym jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad rodziną. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać  41-latek wobec swojej żony i ich małoletnich synów. Jak ustalili mundurowi mężczyzna podczas awantur stosował wobec najbliższych zarówno przemoc fizyczną, jak i psychiczną. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad najbliższymi. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 41-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

js