Michał Perl. Fot. UKS

Miniony tydzień (15-17 marca) był niezwykle udany dla zawodników legionowskiego UKS "Delfin". Wzieli oni udział w Mistrzostwa Świata w pływaniu zimowym, które odbyły się w Rosji, dokładnie w mieście Murmańsku.

Cofnij

Jednym z 12 osobowej reprezentacji Polski był Michał Perl zawodnik UKS „Delfin” Legionowo, mieszkaniec powiatu legionowskiego. Basen 25 metrowy do rywalizacji sportowej wykuty był w lodzie pokrywającym jedno z jezior w Murmańsku. Temperatura wody 0 stopni, temperatura powietrza minus 5 stopni i do tego jeszcze padający śnieg i wiatr. Warunki ekstremalne do maksymalnego wysiłku w lodowatej wodzie, aż ciężko sobie to wyobrazić ale ponad 400 uczestników z 32 państw na świecie rywalizujących podczas zawodów stawiło się na starty. Starty odbywają się z wody i bez nawrotów.

Michał Perl w piątek startował na dystansie 100m stylem klasycznym z czasem 1:14,40 sek. zwyciężył po raz pierwszy zdobywając złoty medal w kat. 18-29 lat i Puchar Arktyki w open. Później startował w sztafecie 4x50m stylem dowolnym, gdzie również reprezentacja Polski zwyciężyła po zaciętej walce z reprezentacją Niemiec i wywalczyła złote medale.

W niedzielę Michał aż cztery razy płynął w lodowatej wodzie. Pierwsza konkurencja w której zwyciężył to 50m stylem klasycznym z czasem 0:32,69 sek. w kat. 18-29 i Puchar Arktyki w open. Druga konkurencja to 50m stylem motylkowym z czasem 0:29,07 sek. złoty medal w kat.18-29 lat i drugie miejsce w open. Trzecia konkurencja to 50m stylem dowolnym z czasem 0:27,03 sek. złoty medal w kat.18-29 lat i drugi w open. Czwarta najtrudniejsza konkurencja dla naszego „sprintera” Michała to sztafeta 4x250m stylem dowolnym w której reprezentacja Polski wywalczyła srebrny medal ulegając tylko znakomitym reprezentantom Niemiec. W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata Polska na pierwszym miejscu .

Podsumowując doskonałe starty naszego zawodnika na Mistrzostwach Świata w pływaniu zimowym Murmańsku gdzie zdobył aż 5 złotych medali i 1 srebrny będąc najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski. Gratulujemy i z podziwem kibicujemy w trudnej dyscyplinie sportowej jaką wybrał nasz zawodnik. Kolejne mistrzostwa za rok w Słowenii na jeziorze Bled, a za dwa lata mistrzostwa świata w Katowicach. Kto wie czy ta dyscyplina niedługo zostanie włączona do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich, dla UKS „Delfin” Legionowo byłaby to kolejna szansa na legionowskiego olimpijczyka. Podziękowania dla sponsorów którzy wsparli wyjazd Naszego zawodnika na Mistrzostwa Świata do Murmańska.