Mimo że grooming od kilku lat przeżywa prawdziwy rozkwit, niewiele osób wciąż zdaje sobie sprawę, kim jest psi fryzjer i dlaczego warto zabrać do niego swojego pupila. Wystrzyżony, wykąpany i wyczesany nie tylko pięknie się zaprezentuje, ale także świetnie się poczuje we własnym futerku. Warto zafundować swojemu ulubieńcowi taką przyjemność.

Groomer z Wyszkowa, czyli psi fryzjer na medal

Kiedy poszukujesz psiego fryzjera, a mieszkasz w okolicach Warszawy, weź pod uwagę groomera z Wyszkowa. Salon psiej piękności zlokalizowany jest nieopodal parku, więc Twój pupil, zanim poddasz go zabiegom, ma szansę się wyszaleć.

A dlaczego warto wybrać akurat groomera z Wyszkowa? Ponieważ zdobył wiele certyfikatów i dyplomów poświadczających jego umiejętności oraz doświadczenie. Profesjonalny psi fryzjer nie tylko wykona piękną fryzurę Twojemu ulubieńcowi, ale także zadba o pielęgnację jego futerka. Twój pupil z salonu psiej piękności wyjdzie wyczesany, wystrzyżony i co najważniejsze — zadowolony. Doskonale poczuje się w swojej skórze.

Psi fryzjer? To nie fanaberia, a konieczność!

Czym zajmuje się groomer?

Słowo groom pochodzi z angielskiego i oznacza „pielęgnować”. Jednak groomer to nie tylko psi fryzjer, ale również wielki znawca psich ras i nierzadko także charakterów! Każdy czworonóg ma inne usposobienie i temperament. Zadaniem groomera jest więc oswoić psa na tyle, aby z mniejszym stresem poddał się zabiegom pielęgnacyjny. Na czym one polegają? W salonie psiej piękności groomer dokonuje nieraz prawdziwych cudów. A więc:

  • strzyże z użyciem maszynki,
  • strzyże, wykorzystując nożyczki,
  • wykonuje strzyżenia na wystawy,
  • zajmuje się trymowaniem, czyli usuwaniem martwego włosa (u ras psów, które tego wymagają),
  • kąpie Twojego pupila,
  • stosuje kąpiele lecznicze (w przypadku problemów ze skórą),
  • czesze futerko,
  • przycina pazury,
  • myje zęby,
  • pielęgnuje oczy.

Pewnie zastanawiasz się, jakie psie indywidua odwiedzają salon psiej piękności? Wiele zależy tu od rasy i potrzeb futerka. Do groomera trafiają psi arystokraci i zwykłe kundelki. Jednak najczęstszymi bywalcami są: shih-tzu, yorkshire terrier, maltańczyk, pudel i cocker-spaniel. Nie oznacza to, że z salonu psiej urody nie skorzysta jamnik szorstkowłosy, sznaucer czy foksterier szorstkowłosy.

Dlaczego warto odwiedzić salon psiej piękności?

Zastanów się, dlaczego sam chodzisz do fryzjera. Odpowiedź nasuwa się sama: aby pięknie wyglądać! To samo należy się Twojemu pupilowi. Jednak wizyta u groomera to nie fanaberia, a konieczność. Wiele ras psów wymaga regularnego strzyżenia i pielęgnacji. Bez tych zabiegów ich futerko nie tylko nie prezentuje się dobrze, ale nierzadko nadmiar sierści przeszkadza im w codziennym funkcjonowaniu. Zbyt długi włos wchodzi do oczu i utrudnia spoglądanie. Zaniedbana sierść zbija się w kołtuny lub nieestetycznie filcuje. A Ty przecież nie chcesz do tego dopuścić, prawda?

Groomer dysponuje odpowiednim sprzętem i kosmetykami. Podstawą w salonie psiej piękności jest stół groomerski. To na nim, niczym na podium, staje Twój pupil i poddaje się licznym zabiegom.

Kiedy zabierasz swojego ulubieńca do sprawdzonego psiego fryzjera, zyskujesz gwarancję, że nic złego mu się nie stanie. Groomerzy to czasami także psi behawioryści, którzy umiejętność postępowania nawet z wyjątkowo nieufnym psem, opanowali do perfekcji.

Empatyczny, delikatny i uczuciowy jak… groomer!

To oczywiste, że nie każdy zostanie groomerem. Aby pracować jako psi fryzjer, trzeba wykazać się pewnymi cechami charakteru. Przede wszystkim groomer uwielbia zwierzęta! On nie skrzywdziłby nawet muchy, a co dopiero mówić o Twoim pupilu. Groomer ma w sobie delikatność, jest empatyczny i uczuciowy. Doskonale wie, jak zminimalizować stres zwierzęcia i skłonić go do tego, aby poddał się strzyżeniu czy pielęgnacji.

Jednak na cechach charakteru nie kończy się przygoda z groomingiem. Psi fryzjer, który chce być nieustannie na czasie, wciąż podnosi swoje kwalifikacje, poznaje nowe techniki strzyżenia i doskonali swój warsztat. To prawdziwy mistrz w swoim fachu!

Wiesz już, gdzie szukać sprawdzonego groomera. Wyszków to miasto położone niedaleko Warszawy dlatego, kiedy jesteś w stolicy ze swoim pupilem, koniecznie odwiedź tamtejszy salon psiej piękności.