Policjanci pełniąc służbę na drogach powiatu legionowskiego, podczas kontroli drogowych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiadając za kierownicę swoich aut dopuścili się przestępstwa. 22-latek odpowie za nie zastosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, zaś 20-latek za kierowanie pojazdem pomimo decyzji administracyjnej o cofnięciu mu uprawnień do kierowania.

Dzisiejszej nocy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiadając za kierownicę swoich aut popełnili przestępstwo.
W Legionowie o godzinie 23.00 mundurowi z drogówki zatrzymali 22-latka, który kierował pojazdem m-ki Peugeot. Podczas kontroli okazało się, że Sąd Rejonowy w Legionowie wobec mężczyzny orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Tej samej nocy, przed godziną 2.00 w Jadwisinie, w ręce tych samych policjantów wpadł kierujący audi. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 20-latek wsiadł za kierownicę pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami w drodze decyzji administracyjnej.
Złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
kom. Justyna Stopińska