Kolejny kierowca, który złamał przepisy ruchu drogowego, wpadł w ręce policjantów legionowskiej drogówki. 36-latek w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec Warszawy kierował autem pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W myśl przepisów czyn ten stanowi przestępstwo zagrożone karą więzienia do 2 lat.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Legionowscy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, niestety często dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego przez kierujących.
W sobotnią noc, funkcjonariusze ruchu drogowego w Jabłonnie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego. Urządzenie pokazało, że jechał on w obszarze zabudowanym za szybko o 30 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 36-letni mieszkaniec Warszawy.
Podczas sprawdzania wymaganych dokumentów okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić auta. 36-latek decyzją starosty miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności
Przypominamy!
Art. 180a k.k. stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”
Celem dodania w 2015r. do Kodeksu Karnego art. 180a było wyeliminowanie z ruchu osób, którym zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pomimo cofnięcia uprawnień prowadzą dalej pojazdy mechaniczne.