Wczoraj policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu legionowskiego, którzy ukrywali się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był na podstawie listu gończego, pozostali dwaj na podstawie nakazów doprowadzenia. Mężczyźni w zakładach karnych pozostaną od kilku dni do kilkunastu miesięcy.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce na terenie Warszawy. Policjanci kryminalni w toku pracy operacyjnej ustalili, że poszukiwany listem gończym 39-letni mieszkaniec Legionowa ukrywa się w jednym z hosteli. Ustalenia okazały się trafione i po kilkugodzinnej obserwacji mężczyzna został zatrzymany. Zgodnie z wydanym przez nowodworską prokuraturę listem gończym został tymczasowo aresztowany na okres 30 dni.

Drugi z zatrzymanych wpadł w ręce policjantów ze stołecznych oddziałów prewencji. Jego nerwowe zachowanie na widok radiowozu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy i postanowili wylegitymować mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 45-latek jest poszukiwany przez legionowski sąd. Postawą poszukiwań był nakaz doprowadzenia mieszkańca powiatu legionowskiego do zakładu karnego, celem odbycia kary zastępczej 27 dni pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 209 kodeksu karnego.

Ostatni z poszukiwanych został zatrzymany po tym jak policjanci legionowskiej patrolówki sprawdzili kolejny z adresów, pod którym mógł się ukrywać mężczyzna. 70-latek po potwierdzeniu jego tożsamości został przewieziony do komendy, gdzie mundurowi sporządzili stosowną dokumentację. Mężczyzna decyzją warszawskiego sądu za kratkami spędzi rok.

Przypominamy!

Kto pomaga sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

podkom. Justyna Stopińska