Policyjnym wolontariuszom w ich działaniach przyświeca jeden cel – wywołać uśmiech na twarzach innych ludzi. Idąc tym tropem, st. sierż. Anna Twaróg dzielnicowa legionowskiej komendy wśród policjantów i pracowników cywilnych zorganizowała zbiórkę rzeczy, które trafiły do Domu Samotnej Matki i Dziecka w Legionowie.

Z inicjatywy st. sierż. Anny Twaróg dzielnicowej Komendy Powiatowej Policji wśród policjantów oraz pracowników cywilnych jednostki została zorganizowana zbiórka na rzecz podopiecznych Domu Samotnej Matki i Dziecka w Legionowie.

Zebrano wiele rzeczy, które wspomogą podopieczne placówki, czyli samotne matki, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Przekazane dary to przedmioty praktyczne do codziennego użytku, ale i takie, które posłużą najmłodszym do zabawy. Po segregacji zgromadzonych rzeczy zostały one spakowane i tuż przed wigilią ruszyły w drogę prosto podopiecznych przebywających w legionowskim Domu Samotnej Matki i Dziecka.

Przekazanie darów właśnie w takie miejsce jest formą solidarności z młodymi matkami, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, często nie z własnej winy.

Pamiętajmy! Każdy z nas zasługuje na szczęście i każdy z nas może odrobiną szczęścia obdarzyć drugiego człowieka.

podkom. Justyna Stopińska/ea